www.what2do.co.il

בעל מכון מורשה למיון ביצים רכש ביצים מזויפות ברשות הפלסטינית

דרגו את המאמר

בעל מכון מורשה למיון ביצים רכש ביצים מזויפות ברשות הפלסטינית

הנאשם הודה במסגרת הסדר טיעון, בעשיית מעשה במזיד, העלול להפיץ את מחלת הסלמונלה, מחלה המסוכנת לבריאות אף ויכולה לגרום למוות, בגין הובלת ביצים למאכל, ללא תעודת משלוח ובלי חותמות כדין.

 

הנאשם רכש ביצים מזויפות ברשות הפלסטינית ומכר אותן בישראל

 

הנאשם, נשוי ואב לילדים, הוא הבעלים של חברה למיון ביצים, שבבעלותה מכון מורשה למיון ביצים והטבעת חותמות.

במהלך השנתיים האחרונות, רכש הנאשם במועדים שונים, ביצים משטחי הרשות הפלסטינית, שבהם אין פיקוח וטרינרי והביצים המגיעות משם אינן עוברות תהליך בדיקה ומסוכנות ביותר לציבור.

 

הנאשם היה מודע לחותמות המזויפות שהוטבעו על הביצים, הנראות כמו החותמות של מכוני מיון ישראלים, למרות שלא עברו את הבדיקות הנדרשות.
יחד עם שותפים, 
הנאשם הוביל ושיווק את הביצים המזויפות למשווקים וללקוחות, מבלי ליידע אותם שהביצים לא עברו את תהליכי המיון לאיתור סדקים, נגעים, כתמי דם ועובש, במטרה למנוע הפצה של מחלת הסלמונלה.

 

הנאשם שיבש את הליכי החקירה וחמק מביתו

 

כאשר נודע לנאשם כי משטרת ישראל מתכוונת לעצור אותו בחשד למכירת ביצים מזויפות, הוא התחמק מהמעצר, עזב את ביתו ולא התייצב לחקירה, ורק לאחר שהוגשו כתבי אישום נגד שותפיו, הוא שב לביתו ונעצר על ידי המשטרה.

 

במסגרת הסדר הטיעון הגיעו הצדדים להסכמה ועל הנאשם ושותפיו נגזרו שלושה חודשי מאסר וקנס כספי בסך מיליון שקלים. הצדדים עתרו במשותף לאימוץ הסדר הטיעון באמצעות גישור. מצד המאשימה, נטען כי הנאשם שותף בפרשיה רחבת היקף, של העברת ביצים לא חוקיות מהרשות הפלסטינית והסדר הטיעון נסגר מבלי לאמוד את כמות הביצים שהעביר הנאשם.

 

לדברי בא כוחו של הנאשם, כאשר לא ניתן להוכיח את הכמות של הובלת ביצים אסורה, העונש הנהוג הוא קנס כספי. ובהתאם לנסיבות, ולקושי להוכיח כמה ביצים הועברו לישראל מהרשות, המאשימה הסכימה להסתפק בארבעה חודשי מעצר וקנס כספי גבוה.

 

הנאשם שהינו הבעלים של מכון מורשה למיון ביצים, מעל באמון הציבור באופן בוטה ומזלזל

 

עורך דינו של הנאשם הוסיף כי לפני הפרשה הוא היה הבעלים של עסק מצליח ומשגשג ופרנס בכבוד את משפחתו ובעקבות העבירות שביצע, הנאשם איבד את רישיון העסק ונקלע למשבר כלכלי ואף מנהל הליכים אזרחיים כנגד המעורבים הנוספים בפרשיה וכיום הוא מנסה לאסוף את השברים.

 

בית המשפט המחוזי מרכז- לוד קבע כי העבירות בהן הורשע הנאשם הן חמורות. הנאשם שבבעלותו מכון מורשה למיון ביצים, מעל בתפקידו, מאחר והתחייב להקפיד על בדיקות לפי התקן, על מיון, אחסנה והובלה של ביצים טריות בתנאים נדרשים, אך הפר את אמון הציבור ופגע בבריאותו, על מנת להרוויח כסף קל ומהיר. והחליט כי יש לנקוט בעונש מרתיע וחמור.

 

בהעדר אינדיקציה לכמות הביצים שהועברו מהרשות הפלסטינית, קיבל בית המשפט את הסדר הטיעון וגזר על הנאשם מאסר בפועל כאורך תקופת מעצרו (כשלושה חודשים ו- 23 ימים) וקנס כספי בגובה מיליון שקלים, וכן, שמונה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים. 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

דמי שתיקה: האם מותר לשלם שוחד באמצעות דמי שתיקה?

דמי שתיקה היא פעולה של העברת כספים או טובות הנאה כדי שהצד המקבל לא ינקוט בהליך פלילי נגד הצד המשלם, כמו תלונה במשטרה, תביעה לפיצויים, דליפה של מידע לתקשורת בדבר התנהלות שנויה במחלוקת ועוד.  

תוקף בדיקת פוליגרף במשפט פלילי

בדיקת פוליגרף נועדה לבחון האם הנחקר משקר או דובר אמת, באמצעות שינויים בתגובות הגוף במהלך החקירה. החוק בישראל קובע כי בדין הפלילי אין תוקף לבדיקת פוליגרף, אולם בהליך הפלילי ניתן להשתמש בפוליגרף לבדיקת פרטים רלוונטיים של חקירה פלילית.  

מהי עבירת קבלת דבר במרמה ומה העונש הצפוי?

העונש הקבוע בחוק לעבירות קבלת דבר במרמה הוא מאסר של שלוש שנים בפועל. במקרה שמדובר בעבירה בנסיבות מחמירות של קבלת דבר במרמה, העונש המקסימלי הוא חמש שנות מאסר בפועל. 

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

מהי עבירה של הפרעה לשלום הציבור ומה הדין הפלילי?

פרסום כוזב של ידיעות מבהילות, שימוש בחומרים שנחזים למסוכנים, והפרעות לקיומם של שירותים ציבוריים, נחשבים לעבירה פלילית בגין הפרעה לשלום הציבור. 

התחזות כעובד ציבור: מה העונש על ביצוע העבירה?

כאשר אדם מנסה לנצל לטובתו האישית את הכללים האזרחיים ומציג את עצמו בכזב כשוטר, פקח, או עובד עירייה, הוא עובר עבירה פלילית של התחזות כעובד ציבור, וצפוי לשלוש שנות מאסר.  

חובת דיווח בעבירת הלבנת הון

הסתרת כספים שמקורם בעבירות מס הכנסה, רכישת נדל"ן שנעשתה למטרת הסתרת הכסף, ורכישת נדל"ן בחו"ל באמצעות כספי ירושה ללא יידוע בן הזוג, עלולות להוות עבירת דיווח על פי חוק איסור הלבנת הון.  

מהי עבירת הפרת אמונים ומה העונש בגינה?

עובד ציבור המבצע בעת מילוי תפקידו מעשה מרמה או מעשה שיש בו הפרת אמונים הפוגע בציבור, צפוי לעונש של עד שלוש שנות מאסר בפועל. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.