www.what2do.co.il

ערעורו של שדרן תחנת הרדיו הפיראטית ``קול המזרח`` התקבל באופן חלקי

דרגו את המאמר

ערעורו של שדרן תחנת הרדיו הפיראטית ``קול המזרח`` התקבל באופן חלקי

השדרן והעורך המוסיקלי שהואשם בהפעלת תחנת הרדיו הפיראטית "קול המזרח" בין השנים 2001 ל-2007 הגיש ביום ה-4 לנובמבר 2008 ערעור לבית משפט בירושלים.

השדרן הורשע בגין עברות של: קיום שידורים ללא זיכיון, הפעלת מכשיר טלגרף אלחוטי בלא רישיון, שימוש בתדרי רדיו המיועדים לקשר עם כלי טייס וסיכון טייס כתוצאה מכך, שימוש בתדרי רדיו שלא בהתאם להועדת התדרים והקצאתם.

מלבד זאת הואשם השדרן גם בארבע עבירות גניבה של משדרי רדיו בכדי לחדש את שידורי "קול המזרח", לאחר שאילו שהופסקו עקב תפיסת משדרי התחנה על-ידי המשטרה. בגין עברות אילו קיבל השדרן של חמישה עשר חודשי מאסר בפועל ועוד ארבעה חודשים של מאסר על תנאי במידה ויעבור בתוך שנתיים מיום שחרורו על אחת מהעברות בהן הורשע.

כאמור השדרן הגיש ערעור לבית המשפט בו הוא מצר על חומרת העונש ועל כך שלא ניתנה לו האפשרות לחזור בו מהודעתו. בערעור שהוגש על ידי עורכת הדין מטעם הסנגוריה הציבורית חגית רייזמן –אבודרהם, נטען כי לשדרן הייתה משיכה לעולם הרדיו מגיל הנעורים ומצא בתחנת "קול המזרח" מפלט מהחינוך הנוקשה של משפחתו החרדית.

עוד נטען כי השדרן שעבודתו נעשתה בהתנדבות סונוור והלך שבי אחרי בעל התחנה, ובשל גילו הצעיר, לא הבין את חומרת הסיכון הקיים כתוצאה משידורי רדיו פיראטיים.

בית המשפט קיבל את הערעור באופן חלקי למרות חומרת העברות ומכיוון שהשדרן קיבל בעבר מספר פעמים עונשי מאסר על-תנאי על הפעלת התחנה הפיראטית, ולמרות זאת המשיך לעסוק בה ואף גנב והתקין 4 משדרי רדיו. אך מכיוון שהנאשם הודה בהאשמותיו והביע חרטה בסופו של דבר קוצר המאסר בפועל לתקופה של שנה בלבד.

(20.07.09)

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

נסגר תיק החקירה כנגד אולמרט בפרשת כרמיה

נסגר התיק בפרשת "הבית ברחוב כרמיה" נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט 

עבירת השוחד של עובד ציבור

מהי עבירת השוחד בידי עובד ציבור? כיצד מגיע בית המשפט להכרעה בנוגע לעונש ומה נדרש על מנת להרשיע בעבירת השוחד עובד ציבור ... 

עבירות מס: שיקולי ענישה

עבירות מס: שיקולי ענישה

מהן עבירות מס? מהו העונש המוטל על אדם המבצע עבירות מס? האם מדובר בקנס כספי או שמא ייתכן גם מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח? 

שוחד, שיקולי ענישה בעבירת השוחד

שוחד, שיקולי ענישה בעבירת השוחד

עבירת שוחד הינה עבירה אשר מעטרת לא אחת את כותרות העיתונים. מהי עבירת השוחד? כיצד מרשיעים אדם בשוחד? מהם שיקולי הענישה בגין שוחד? 

דמי שתיקה: האם מותר לשלם שוחד באמצעות דמי שתיקה?

דמי שתיקה היא פעולה של העברת כספים או טובות הנאה כדי שהצד המקבל לא ינקוט בהליך פלילי נגד הצד המשלם, כמו תלונה במשטרה, תביעה לפיצויים, דליפה של מידע לתקשורת בדבר התנהלות שנויה במחלוקת ועוד.  

מהי עבירת קבלת דבר במרמה ומה העונש הצפוי?

העונש הקבוע בחוק לעבירות קבלת דבר במרמה הוא מאסר של שלוש שנים בפועל. במקרה שמדובר בעבירה בנסיבות מחמירות של קבלת דבר במרמה, העונש המקסימלי הוא חמש שנות מאסר בפועל. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.