www.what2do.co.il

כתב אישום נגד רועי ורמוס, בכפוף לשימוע, בגין פרשת פסגות

דרגו את המאמר

כתב אישום נגד רועי ורמוס, בכפוף לשימוע, בגין פרשת פסגות

פרקליטות מיסוי וכלכלה הודיעה למנכ"ל לשעבר של בית ההשקעות פסגות, רועי ורמוס, כי בכוונתה להגיש כנגדו כתב אישום וזאת בכפוף לשימוע. הפרקליטות מייחסת לורמוס עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ותרמית בניירות ערך. מדובר בפרשה העוסקת בהתנהלות בחשבון הנוסטרו (חשבון ההשקעות העצמי) של פסגות ניירות ערך.


לצידו של ורמוס, הפרקליטות טוענת כי מתכוונת להעמיד לדין ולשימוע גם את שי בן דוד, דוד אדרי, שי ירון, סעד וינטראוב ואהרון נבון. השימוע אמור להיערך לנאשמים עד סוף מרץ 2011.


מדובר בעבירות אשר בוצעו, לכאורה, במכרזי החלף שבוצעו על ידי המדינה בנובמבר 2009 ובספטמבר 2007. כמו כן, הפרקליטות טוענת לקשר לביצוע עבירות תרמית באגרות חוב ממשלתיות וקונצרניות בין השנים 2007 ל-2009.


ורמוס, ירון ואריק שטיינברג, נחקרו תחת אזהרה במחלקת חקירות ומודיעין ברשות ניירות הערך במרץ השנה. חודש לפני כן נחקרו תחת אזהרה מנהלי הנוסטרו של פסגות ניירות ערך – אדרי ובן דוד. על פי החשד, ביצעו אלו במשך תקופה ארוכה מעשי תרמית בחשבון הנוסטרו של פסגות.

 

הפרקליטות טוענת כי הבכירים (ורמוס, ירון ושטיינברג) ידעו במשך כל התקופה על הפעילות האסורה ואף הכשירו את חלקה. ממצאי החקירה עולה כי אדרי ובן דוד הריצו, לכאורה, אגרות חוב בחשבון הנוסטרו של פסגות ניירות ערך וזאת בניסיון להשפיע, להוריד ולהעלות את שערי הניירות, תוך תרמית ובהתאם לצרכיהם.


עורכי דינו של ורמוס טוענים כי מרשם הוזמן היום בפעם הראשונה להשמיע את טענותיו בפני הפרקליטות. הסנגורים טוענים כי עצם השימוע אינו מעיד דבר וכידוע מדובר בהליך מהותי ולא הליך טכני גרידא. "במהלך השימוע תשמענה טענותיו וגרסאותיו של ורמוס, וייתכן והתיק ייסגר כבר כעת", טענו.

 

ב"כ של ורמוס מוסיפים כי כל אדם נבון אשר ישמע את גרסתו של מרשם בנפש חפצה ובראש פתוח, כפי שהדין מחייב, יבין כי לחשדות המיוחסים לו אין דבר עם המציאות.

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

נסגר תיק החקירה כנגד אולמרט בפרשת כרמיה

נסגר התיק בפרשת "הבית ברחוב כרמיה" נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט 

עבירת השוחד של עובד ציבור

מהי עבירת השוחד בידי עובד ציבור? כיצד מגיע בית המשפט להכרעה בנוגע לעונש ומה נדרש על מנת להרשיע בעבירת השוחד עובד ציבור ... 

עבירות מס: שיקולי ענישה

עבירות מס: שיקולי ענישה

מהן עבירות מס? מהו העונש המוטל על אדם המבצע עבירות מס? האם מדובר בקנס כספי או שמא ייתכן גם מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח? 

שוחד, שיקולי ענישה בעבירת השוחד

שוחד, שיקולי ענישה בעבירת השוחד

עבירת שוחד הינה עבירה אשר מעטרת לא אחת את כותרות העיתונים. מהי עבירת השוחד? כיצד מרשיעים אדם בשוחד? מהם שיקולי הענישה בגין שוחד? 

דמי שתיקה: האם מותר לשלם שוחד באמצעות דמי שתיקה?

דמי שתיקה היא פעולה של העברת כספים או טובות הנאה כדי שהצד המקבל לא ינקוט בהליך פלילי נגד הצד המשלם, כמו תלונה במשטרה, תביעה לפיצויים, דליפה של מידע לתקשורת בדבר התנהלות שנויה במחלוקת ועוד.  

מהי עבירת קבלת דבר במרמה ומה העונש הצפוי?

העונש הקבוע בחוק לעבירות קבלת דבר במרמה הוא מאסר של שלוש שנים בפועל. במקרה שמדובר בעבירה בנסיבות מחמירות של קבלת דבר במרמה, העונש המקסימלי הוא חמש שנות מאסר בפועל. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.