www.what2do.co.il

מנהל עסק הורשע בביצוע עשר עבירות של אי הגשת דוחות תקופתיים

דרגו את המאמר

מנהל עסק הורשע בביצוע עשר עבירות של אי הגשת דוחות תקופתיים

מנהל עסק למתן שירותי כוח אדם הורשע בביצוע עשר עבירות של אי הגשת דוחות תקופתיים במועד, במהלך השנים 2010 עד 2014. בית משפט השלום בטבריה נדרש לקבוע את עונשו בגין עבירות מס שביצע.

 

על פי עובדות כתב האישום, העסק אותו ניהל הנאשם רשום כעוסק מורשה לעניין חוק מס ערך מוסף והיה חייב בהגשת דוחות תקופתיים בהתאם לחוק. עם זאת הנאשם הפר את הוראות החוק ופעל בשיטתיות על מנת לגרוף רווח כלכלי מהעבירות שביצע, לאורך תקופה ממושכת בת ארבע שנים והעלים מס בסכום משוער של 300,000 שקלים.

 

הנאשם הודה בעובדות כתב האישום ובאי דיווח על עסקאותיו וטען כי ביצע את העבירות על רקע נסיבותיו האישיות והטרגדיות הקשות, ואף התחייב להחזיר לרשויות המס את החוב. עם זאת המחדל לא הוסר למעט תשלום בסך של 4000 שקלים.

 

הקנס ברף העליון הוא שמונה חודשי מאסר בפועל לכל עבירה

 

המאשימה ציינה כי מתחם הענישה של אי הגשת דוחות תקופתיים והעלמת מס עומד על קנס שנע בין 1,000 שקלים ברף תחתון, לכל עבירה ועד כדי 14,000 שקלים ברף עליון. וכן, עונש מאסר על תנאי נע בין חודשים ספורים ברף תחתון ועד שמונה חודשים ברף עליון. ומאסר בפועל נע בין ארבעה חודשים ברף תחתון ושמונה חודשים ברף עליון ביחס לכל עבירה.

 

המאשימה הדגישה כי הנאשם בעל רישום פלילי ונגדו תלוי ועומד מאסר מותנה בר הפעלה וטענה כי סכום המס משני דוחות עומד על סך של 157,000 שקלים, ויתר שמונת הדוחות מוערכים בעוד כ-120,000 שקלים. מסכום זה הנאשם שילם סכום פעוט בסך 4,000 שקלים בלבד. לאור חומרת העבירות המאשימה עתרה להטלת עונש מאסר לתקופה ממושכת, מאסר על תנאי וקנס משמעותי.

 

הסנגור טען כי לנאשם אין הכנסה מלבד עבודתו בקיץ כמציל 

 

הסנגור ביקש להתחשב במצבו הכלכלי של הנאשם, שצבר חובות כספיים, וציין כי כיום הוא עובד כמציל במהלך הקיץ, ומלבד עבודה זו אין לו הכנסות נוספות. ואף הדגיש את העובדה כי חרף מצבו הקשה, הוא הצליח לשלם סך של 4,000 שקלים על מנת להסיר את המחדל, על כן ביקש להסתפק בעונש שירוצה בעבודות שירות לתקופה בת ששה חודשים.

 

השופט התרשם כי מדובר בעבירות חמורות המחייבות ענישה מרתיעה והדגיש את הפגיעה בקופת המדינה וכיסם של האזרחים עקב הפגיעה בשוויון בנטל המס. לפיכך מדיניות הענישה בעבירות מס דוגלת בשיקולי הרתעה ונוטה להעדיף את האינטרס הציבורי על פני נסיבותיו האישיות של הנאשם.

 

בית המשפט ציין כי מתחם העונש נע בין מאסר בפועל לריצוי בעבודות שירות, עד מאסר בפועל של 15 חודשים ותשלום קנס. עם זאת הוא התחשב בהודאתו של הנאשם ובנסיבות חייו הקשות. 

 

הנאשם ירצה ששה חודשי עבודות שירות וישלם קנס בסך 10,000 שקלים

 

בנסיבות אלה גזר בית המשפט על הנאשם מאסר לתקופה של 8 חודשים, מהם חודשיים לריצוי בעבודות שירות והיתרה על תנאי למשך שלוש שנים. בנוסף הורה על הפעלת עונש מאסר על תנאי בן ארבעה חודשים, על כן הנאשם ירצה ששה חודשי עבודות שירות, וישלם קנס בסך של 10,000 שקלים.

 

ת"פ 17410-07-13 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

נסגר תיק החקירה כנגד אולמרט בפרשת כרמיה

נסגר התיק בפרשת "הבית ברחוב כרמיה" נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט 

עבירת השוחד של עובד ציבור

מהי עבירת השוחד בידי עובד ציבור? כיצד מגיע בית המשפט להכרעה בנוגע לעונש ומה נדרש על מנת להרשיע בעבירת השוחד עובד ציבור ... 

עבירות מס: שיקולי ענישה

עבירות מס: שיקולי ענישה

מהן עבירות מס? מהו העונש המוטל על אדם המבצע עבירות מס? האם מדובר בקנס כספי או שמא ייתכן גם מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח? 

שוחד, שיקולי ענישה בעבירת השוחד

שוחד, שיקולי ענישה בעבירת השוחד

עבירת שוחד הינה עבירה אשר מעטרת לא אחת את כותרות העיתונים. מהי עבירת השוחד? כיצד מרשיעים אדם בשוחד? מהם שיקולי הענישה בגין שוחד? 

דמי שתיקה: האם מותר לשלם שוחד באמצעות דמי שתיקה?

דמי שתיקה היא פעולה של העברת כספים או טובות הנאה כדי שהצד המקבל לא ינקוט בהליך פלילי נגד הצד המשלם, כמו תלונה במשטרה, תביעה לפיצויים, דליפה של מידע לתקשורת בדבר התנהלות שנויה במחלוקת ועוד.  

מהי עבירת קבלת דבר במרמה ומה העונש הצפוי?

העונש הקבוע בחוק לעבירות קבלת דבר במרמה הוא מאסר של שלוש שנים בפועל. במקרה שמדובר בעבירה בנסיבות מחמירות של קבלת דבר במרמה, העונש המקסימלי הוא חמש שנות מאסר בפועל. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.