www.what2do.co.il

בעל חברה אשר לא שילם שכר מינימום ירצה מאסר בפועל

דרגו את המאמר

בעל חברה אשר לא שילם שכר מינימום ירצה מאסר בפועל

פסק דין חריג בחומרתו, אשר ניתן על ידי בית הדין האזורי לעבודה בחיפה, הרשיע מנהל חברה בעבירות על חוק הגנת השכר. מדובר בעבירות אשר כללו אי תשלום שכר מינימום לעובדי החברה. בית הדין לעבודה גזר על הנאשם עונש קשה של מאסר בפועל למשך חצי שנה. יודגש כי מקרה זה הינו מקרה נדיר.


כתב האישום הוגש כנגד חברת השמירה על ידי המחלקה המשפטית במשרד התמ"ת. על פי כתב האישום, מנהלי החברה העסיקו עובדים מבלי לשלם להם שכר מינימום כנדרש בחוק. כמו כן, המנהלים ניכו משכרם של העובדים סכומים שונים לקופות הגמל אך סכומים אלו לא הועברו לקופות הגמל של העובדים.

 

במסגרת ההליכים המשפטיים, ביקשה התובעת מבית הדין לעבודה שיגזור את עונשם של הנאשמים לחומרה, זאת בשל הצורך להתריע מפני עבירות חמורות אלו. התובעת הוסיפה שמדובר בעובדי חברת שמירה וניקיון אשר משתייכים לאוכלוסיית העובדים החלשה ביותר בישראל.


השופטת, דליה גילה, כתבה בפסק הדין כי היה על מנהלי החברה לערוך פיקוח מסודר וברור על קיום דיני העבודה בנוגע לזכויות העובדים. ענישה של מאסר בפועל, כתבה השופטת, משלבת את ההתחשבות במצבם של העובדים ואת האינטרס ההרתעתי במקרה דנן.


יש לציין כי הנאשם העיקרי בתיק, מנהלה לשעבר של חברה השמירה, מרצה בימים אלו עונש מאסר קודם אשר נגזר עליו בבית משפט השלום ברחובות. מדובר בתקופת מעצר אשר מקורה בעבירות מע"מ והתחמקות מתשלום מס. על פי כתב האישום במקרה זה, העלים הנאשם סכומים של כמיליון שקלים מהקופה הציבורית תוך שהוא מתחמק מתשלום מיסים. 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

נסגר תיק החקירה כנגד אולמרט בפרשת כרמיה

נסגר התיק בפרשת "הבית ברחוב כרמיה" נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט 

עבירת השוחד של עובד ציבור

מהי עבירת השוחד בידי עובד ציבור? כיצד מגיע בית המשפט להכרעה בנוגע לעונש ומה נדרש על מנת להרשיע בעבירת השוחד עובד ציבור ... 

עבירות מס: שיקולי ענישה

עבירות מס: שיקולי ענישה

מהן עבירות מס? מהו העונש המוטל על אדם המבצע עבירות מס? האם מדובר בקנס כספי או שמא ייתכן גם מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח? 

שוחד, שיקולי ענישה בעבירת השוחד

שוחד, שיקולי ענישה בעבירת השוחד

עבירת שוחד הינה עבירה אשר מעטרת לא אחת את כותרות העיתונים. מהי עבירת השוחד? כיצד מרשיעים אדם בשוחד? מהם שיקולי הענישה בגין שוחד? 

דמי שתיקה: האם מותר לשלם שוחד באמצעות דמי שתיקה?

דמי שתיקה היא פעולה של העברת כספים או טובות הנאה כדי שהצד המקבל לא ינקוט בהליך פלילי נגד הצד המשלם, כמו תלונה במשטרה, תביעה לפיצויים, דליפה של מידע לתקשורת בדבר התנהלות שנויה במחלוקת ועוד.  

מהי עבירת קבלת דבר במרמה ומה העונש הצפוי?

העונש הקבוע בחוק לעבירות קבלת דבר במרמה הוא מאסר של שלוש שנים בפועל. במקרה שמדובר בעבירה בנסיבות מחמירות של קבלת דבר במרמה, העונש המקסימלי הוא חמש שנות מאסר בפועל. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.