www.what2do.co.il

העלמת מס וניהול עסק בלתי מוכר - חניון חוף מציצים

דרגו את המאמר

העלמת מס וניהול עסק בלתי מוכר - חניון חוף מציצים

בית המשפט גזר עונש של מאסר בפועל במשך שנתיים על מפעיל חניון בתל אביב שהעלים במשך שנים מיסים מרשויות המדינה. לא די בכך שהנאשם פלש למקרקעין ליד ביתו בנמל תל אביב, האחרון אף פעל באופן מתוחכם בכדי להפעיל חניון מבלי לדווח על כך לרשויות המס. הנאשם הפעיל את החניון באמצעות אנשי קש, תוך רמייה הכוללת שימוש בתעודות זהות מזויפות. כמו כן, כאשר שהה הנאשם בחו"ל, הפעיל את החניון חברו תוך העלמת מס מצידו.

 

במהלך ההליכים המשפטיים הוכח כי במועדים הרלוונטיים, ולמעשה עד מועד החקירה והביקורת בשלהי חודש יולי 2004, לא נרשמו החניון ואו בעליו כעוסק מורשה. כמו כן, לא נוהלו בחניון ספרים ורישומים כנדרש בחוק ובתקנות, ולא נערך כנדרש רישום לגבי התקבולים שנתקבלו. זאת ועוד, לא הוגשו למנהל מע"מ דיווחים תקופתיים, ולא שולם המס המגיע.

 

מנסה להפיל את האחריות על קשיש חולה שעבד בחניון עבור 20 שקל לשעה

 

הנאשם ניסה להפיל את האחריות לחניון על עובד מטעמו וזאת בגין השימוש בקבלות אשר נשאו את שמה של חברה שהייתה בעבר תחת בעלותו של עובד זה. עם זאת, בית המשפט ציין כי מדובר באדם קשיש וחולה אשר עבד בחניון בשכר של 20 שקלים לשעה. הקבלות הנטענות אכן נשאו את שמה של החברה אשר הייתה בעבר של העובד. עם זאת, מדובר בחברה שלא הייתה פעילה במשך שנים והנאשם ושותפו רכשו אותה מהעובד בסכום של 2,500 שקלים.

 

השופטת מתחה ביקורת על התנהלותו של הנאשם, הן בניהולו את החניון והן בבית המשפט. הנאשם לא הביע כל חרטה על מעשיו וניכר כי הוא איננו מתרגש מגזר דינו. אי לכך, בית המשפט גזר על האחרון עונש מאסר בפועל של 24 חודשים. על חברו, אשר ניהל את החניון בתקופות בהן שהה הנאשם בחו"ל, הוטל עונש מאסר של שמונה חודשים בלבד.

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

נסגר תיק החקירה כנגד אולמרט בפרשת כרמיה

נסגר התיק בפרשת "הבית ברחוב כרמיה" נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט 

עבירת השוחד של עובד ציבור

מהי עבירת השוחד בידי עובד ציבור? כיצד מגיע בית המשפט להכרעה בנוגע לעונש ומה נדרש על מנת להרשיע בעבירת השוחד עובד ציבור ... 

עבירות מס: שיקולי ענישה

עבירות מס: שיקולי ענישה

מהן עבירות מס? מהו העונש המוטל על אדם המבצע עבירות מס? האם מדובר בקנס כספי או שמא ייתכן גם מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח? 

שוחד, שיקולי ענישה בעבירת השוחד

שוחד, שיקולי ענישה בעבירת השוחד

עבירת שוחד הינה עבירה אשר מעטרת לא אחת את כותרות העיתונים. מהי עבירת השוחד? כיצד מרשיעים אדם בשוחד? מהם שיקולי הענישה בגין שוחד? 

דמי שתיקה: האם מותר לשלם שוחד באמצעות דמי שתיקה?

דמי שתיקה היא פעולה של העברת כספים או טובות הנאה כדי שהצד המקבל לא ינקוט בהליך פלילי נגד הצד המשלם, כמו תלונה במשטרה, תביעה לפיצויים, דליפה של מידע לתקשורת בדבר התנהלות שנויה במחלוקת ועוד.  

מהי עבירת קבלת דבר במרמה ומה העונש הצפוי?

העונש הקבוע בחוק לעבירות קבלת דבר במרמה הוא מאסר של שלוש שנים בפועל. במקרה שמדובר בעבירה בנסיבות מחמירות של קבלת דבר במרמה, העונש המקסימלי הוא חמש שנות מאסר בפועל. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.