www.what2do.co.il

מכרו והפיצו דיסקים מזויפים - ישלמו פיצויים על סך 320 אלף שקלים

דרגו את המאמר

מכרו והפיצו דיסקים מזויפים - ישלמו פיצויים על סך 320 אלף שקלים

מאסר אשר ירוצה בעבודות שירות וקנסות בסך כ-320 מיליון שקלים נגזרו על ידי בית משפט השלום בחיפה על בעלי מפעל תקליטורים אשר הפרו זכויות יוצרים תוך כדי הפצה, מכירה והעתקה של תקליטורים מזויפים.


על פי פסק הדין, במשך שלוש שנים יצרו בעלי המפעל אלפי תקליטורים תוך כדי הפרה בוטה של פקודת זכויות היוצרים. יצוין כי פיצויים על סך 100,000 שקלים נגזרו על בעלי המפעל במסגרת תביעה נזיקית.

 

המדינה דורשת מאסר בפועל


במסגרת הדין הפלילי, דרשה המדינה להטיל על בעלי המפעל עונשי מאסר בפועל, בשילוב עם קנס גבוה, על מנת להתריע על חומרת העבירה. זאת ועוד, הקנס הגבוה נדרש לטענת המדינה כנגד הרווחים אשר הופקו כתוצאה ממכירת המוצרים המזויפים.


הנאשמים טענו להגנתם כי יש להמתיק את עונשם בשל מצבם הכלכלי הקשה ובעקבות השנים הרבות אשר חלפו מאז בוצעו העבירות. כמו כן, טענו הנאשמים כי על בית המשפט להתחשב בכך כי בזמן ביצוע העבירות, הייתה המודעות לזכויות היוצרים בתחום התקליטורים, נמוכה בהרבה מהמודעות כיום.
השופטת קבעה בפסק הדין כי אין היא רואה צורך להמתיק את עונשם של אלו הפגעו בקניינו הרוחני של אחר, לרבות הנזק אשר נגרם לו כתוצאה מהפרת זכויותיו והנזק התדמיתי אשר הסבו העבירות למדינה. אי לכך, קבעה השופטת כי רואה היא לנכון להטיל קנסות כבדים ועונשים חמורים על בעלי המפעל, שיהיה בהם מסר ברור לציבור בגין חומרת המעשים.

 

השופטת מתחשבת בעברם הנקי וקובעת עבודות שירות


השופטת ראתה לנכון, עם זאת, להתחשב בעברם הנקי של הנאשמים, אשר לא נרשמו להם מעולם עבירות נוספות, וכן בקנס הכספי הגבוה שנקבע בעניינם בתביעה האזרחית. אי לכך, פסקה השופטת כי שניים מן הנאשמים ירצו עונשי מאסר של חצי שנה בעבודות שירות וישלמו כל אחד קנס על סך 200 אלף שקלים בעוד הנאשם השלישי ירצה מאסר בין ארבעה חודשי עבודות שירות וקנס נלווה על סך 120 אלף שקלים.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

נסגר תיק החקירה כנגד אולמרט בפרשת כרמיה

נסגר התיק בפרשת "הבית ברחוב כרמיה" נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט 

עבירת השוחד של עובד ציבור

מהי עבירת השוחד בידי עובד ציבור? כיצד מגיע בית המשפט להכרעה בנוגע לעונש ומה נדרש על מנת להרשיע בעבירת השוחד עובד ציבור ... 

עבירות מס: שיקולי ענישה

עבירות מס: שיקולי ענישה

מהן עבירות מס? מהו העונש המוטל על אדם המבצע עבירות מס? האם מדובר בקנס כספי או שמא ייתכן גם מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח? 

שוחד, שיקולי ענישה בעבירת השוחד

שוחד, שיקולי ענישה בעבירת השוחד

עבירת שוחד הינה עבירה אשר מעטרת לא אחת את כותרות העיתונים. מהי עבירת השוחד? כיצד מרשיעים אדם בשוחד? מהם שיקולי הענישה בגין שוחד? 

דמי שתיקה: האם מותר לשלם שוחד באמצעות דמי שתיקה?

דמי שתיקה היא פעולה של העברת כספים או טובות הנאה כדי שהצד המקבל לא ינקוט בהליך פלילי נגד הצד המשלם, כמו תלונה במשטרה, תביעה לפיצויים, דליפה של מידע לתקשורת בדבר התנהלות שנויה במחלוקת ועוד.  

מהי עבירת קבלת דבר במרמה ומה העונש הצפוי?

העונש הקבוע בחוק לעבירות קבלת דבר במרמה הוא מאסר של שלוש שנים בפועל. במקרה שמדובר בעבירה בנסיבות מחמירות של קבלת דבר במרמה, העונש המקסימלי הוא חמש שנות מאסר בפועל. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.