www.what2do.co.il

חברה ומנהלה הורשעו בתיווך לא חוקי של עובדים זרים

דרגו את המאמר

חברה ומנהלה הורשעו בתיווך לא חוקי של עובדים זרים

חברת כוח האדם הורשעה הבוקר (12.12) בבית המשפט השלום בחיפה, יחד עם מנהלה בעבירות של תיווך שלא כדין. עם זאת, כתב האישום כלל גם עבירות של שידול למעשה מרמה, איומים, וניסיון לקבלת דבר במרמה אשר לא התקבלו בבית המשפט, מחמת הספק.


החברה הנתבעת עסקה בהבאת עובדים זרים לארץ לרבות דאגה לניודם, אשרות השהייה שלהם, רישומם על שמות הזקוקים לסיעוד והעברתם למשפחות. מכתב האישום עלה כי בין השנים 2005 ל-2007, שידל מנהל החברה את בתה אחת הקשישות הסיעודיות, להעביר לו את ההיתר להעסקת העובד הזר של אמה, זאת תוך כדי איומים, כמובן.

 

מנצלת את היתר העסקת העובדים הזרים


החברה פעלה באופן הבא, היא הייתה מתקשרת עם משפחה ובה קשישה סיעודית ומגיעה עימה להסכם להביא בעבור הנזקק עובד זר מחו"ל. לאחר מכן הייתה מתחילה החברה במאמצים להביא עובד זר לארץ ובינתיים הייתה משובצת אצל המשפחה עובדת זרה מן המאגר שקיים בארץ.

 

החברה למעשה התכוונה להשאיר את העובדת הזמנית לצמיתות בבית הקשישה ובהכנסת עובדת זרה חדשה לארץ, הייתה החברה מניידת אותו למשפחה אחרת וכך מרוויחה באופן כפול מהיתר העסקה אחד.

  

השופט קובע - העבירות הן פליליות שכן הן דורשות תכנון ומחשבה


הנאשמים טענו בבית המשפט כי יש להעבירם למישור המנהלי אך השופט זאיד פלאח לא ראה את הדברים עין בעין כמותם וקבע כי בעבירות פליליות חמורות עסקינן. זאת ועוד, מדובר בעבירות פליליות לצד עבירות על חוק עובדים זרים, והשופט הוסיף כי צדקה הפרקליטות בבואה להגיש כנגד השניים כתב אישום.


טיעונו השני של מנהל החברה, שהחברה היא האישות המשפטית כלפיה אמור להיות מופנה גזר הדין, נדחה אף הוא על ידי השופט. מנהל החברה טען כי אין הוא ידע על התנהלות זו של העובדים אך טענתו זו לא התקבלה על ידי השופט והאחרון קבע כי מדובר בעבירות חמורות הדורשות תכנון, יצירתיות ומחשבה, ואין להאמין למנהל החברה בטוענו כי אין הוא ידע על התנהלות זו, לא כל שכן, כאשר הוא מנהלה היחיד.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

נסגר תיק החקירה כנגד אולמרט בפרשת כרמיה

נסגר התיק בפרשת "הבית ברחוב כרמיה" נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט 

עבירת השוחד של עובד ציבור

מהי עבירת השוחד בידי עובד ציבור? כיצד מגיע בית המשפט להכרעה בנוגע לעונש ומה נדרש על מנת להרשיע בעבירת השוחד עובד ציבור ... 

עבירות מס: שיקולי ענישה

עבירות מס: שיקולי ענישה

מהן עבירות מס? מהו העונש המוטל על אדם המבצע עבירות מס? האם מדובר בקנס כספי או שמא ייתכן גם מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח? 

שוחד, שיקולי ענישה בעבירת השוחד

שוחד, שיקולי ענישה בעבירת השוחד

עבירת שוחד הינה עבירה אשר מעטרת לא אחת את כותרות העיתונים. מהי עבירת השוחד? כיצד מרשיעים אדם בשוחד? מהם שיקולי הענישה בגין שוחד? 

דמי שתיקה: האם מותר לשלם שוחד באמצעות דמי שתיקה?

דמי שתיקה היא פעולה של העברת כספים או טובות הנאה כדי שהצד המקבל לא ינקוט בהליך פלילי נגד הצד המשלם, כמו תלונה במשטרה, תביעה לפיצויים, דליפה של מידע לתקשורת בדבר התנהלות שנויה במחלוקת ועוד.  

מהי עבירת קבלת דבר במרמה ומה העונש הצפוי?

העונש הקבוע בחוק לעבירות קבלת דבר במרמה הוא מאסר של שלוש שנים בפועל. במקרה שמדובר בעבירה בנסיבות מחמירות של קבלת דבר במרמה, העונש המקסימלי הוא חמש שנות מאסר בפועל. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.