www.what2do.co.il

ראיות חדשות במשפט הלינץ` באריק קרפ

דרגו את המאמר

ראיות חדשות במשפט הלינץ` באריק קרפ

פרסום הקלטות אשר מתעדות את הרצח באריק קרפ בטיילת בתל אביב הביא לבקשתם של עורכי דינם של המואשמים ברצח להביא לעצירת הדיון בבית המשפט, עד שמומחים יבדקו את הקלטות.

 

עורכי הדין של הנאשמים טוענים למעשה כי רק לאחר בדיקת מעבדה של החומר בקלטות, ניתן יהיה לבחון מה באמת אירע באותו לילה בטיילת בתל אביב. עורכי הדין ציינו כי השעה המצוינת בקלטות הינה 12:23 ואילו המנוח הותקף רק בשעה 12:31 בפעם הראשונה.

 

כמו כן, צויין על ידי באי כוחם של הנאשים שאיכון המכשיר הסלולארי של אחד הנאשמים הראה כי האחרון היה בבית בשעה 12:40. יש לציין כי לא ניתן לקבוע בוודאות שהשעון במצלמות האבטחה של חברת חשמל, אשר צילמו את האירוע, היה מכוון באופן מדויק.


אחד מעורכי הדין של הנאשמים סבור כי יהיה צורך להביא חלק מהנאשמים לעדות נוספת בבית המשפט על מנת לעמת אותם עם החומר החדש בקלטות המדוברות.

 

השופטת מותחת ביקורת על המשטרה

 

השופטת מתחה ביקורת חריפה על התנהלותה של משטרת ישראל כאשר בתחילה טען השוטר האחראי על התיק שאין ברשותו קלטת של האירוע, ואילו לאחר מכן מתברר שקלטת כזו אכן קיימת. השופטת סברה אף היא כי ייתכן והחומר הנוסף שנחשף לאחרונה יכול לשנות את חקירתם הנגדית של הנאשמים ואי לכך, המציא בית המשפט צו לחברת חשמל להעביר לאלתר את הקלטות המדוברות לפרקליטות.

בסרטון אשר פורסם במהודרת חדשות בערוץ 2, נראה תיעוד קשה של קרפ אשר מנסה לנוס על נפשו בכוחותיו האחרונים, בעוד התוקפים דולקים בעקבותיו. התוקפים נראים מכים במנוח עד זוב דם וללא רחם, גם כאשר הצליח האחרון להימלט מפניהם, ולאחר שנותר על הרצפה כאשר הוא מדמם, נטשו אותו מבלי לקרוא לעזרה.

 

עורכת הדין מטעם ההגנה - "המנוח נמצא במצב גופני טוב מאד"

 

עורכת הדין של אחד הנאשמים הייתה סבורה כי לאחר צפייה בקלטת "המנוח נמצא במצב גופני טוב מאד". סברתה זו של עורכת הדין איננה נתמכת כלל על ידי חוות הדעת של הפתולוג אשר קבע כי גם אדם הנמצא במצב גופני קשה ביותר, יכול לרוץ כמה מאות מטרים לפני שהוא מתמוטט ומת.


אלמנתו של אריק קרפ אמרה בראיון בתוכנית ברדיו כי סבורה היא שהמניע לרצח היה לאומני. לטענתה, כאשר ניסו בתה והיא לקרוא לעזרה ולהיעזר בעוברים והשבים על מנת להשתמש במכשיר סלולארי, היו במקום ערבים ישראלים רבים שלא שמחו להיעתר לתחנוניהן. האלמנה טענה בתוכנית הרדיו, כי ברגע ששמעו הערבים כי ערבים תקפו את בעלה, לא ששו הם לסייע להן למרות הרצח האכזרי.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 


מאמרים נוספים בתחום

נטל ההוכחה במשפט הפלילי

מהו נטל ההוכחה במשפט הפלילי? מהו "כל ספק סביר"? כיצד בוחן בית המשפט את המשפט הפלילי ומהו זיכוי "מחמת הספק"? 

זכות חשוד להיוועץ עם עורך דין

האם חשוד אשר איננו עצור או מעוכב לחקירה זכאי להיוועץ עם עורך דין? מהן ההשלכות על אי פגישה עם עורך דין לגבי הודעתו של חשוד? 

ספק סביר במשפט הפלילי

מהו ספק סביר? מהי חובת הראיה? מהו הנטל המונח על כתפי התביעה במשפט פלילי? 

חזרה מהודאה במשפט הפלילי

האם נאשם אשר מסר הודאה בהליך פלילי יכול לחזור בו? מהי חזרה מהודאה? כיצד עושים זאת נכון? 

עתירת אסיר נגד החלטת שב"ס ביציאות לאירועים, אימתי?

האם אסיר יכול לבקש לצאת לחופשה ומהם השיקולים הרלבנטיים במקרים כגון דא? כיצד השב"ס מקבל את החלטתו? 

פגיעה בפרטיות, עבירה פלילית או לא?

האם פגיעה בפרטיות היא עבירה פלילית? אימתי פגיעה בפרטיות תעלה כדי עבירה פלילית המצדיקה הגשת כתב אישום? אילו טענות הגנה ניתן לעלות במקרים כגון דא? 

תפיסת חפצים במהלך חקירה פלילית והשבתם

האם המשטרה יכולה לתפוס חפצים של נחקרים למרות פגיעה בזכות הקניין? כיצד מגישים בקשה להשבת תפוס? 

תיקון כתב אישום

מהו תיקון כתב אישום? כיצד הוא משפיע על ההליכים הפליליים? איך מגישים נכון בקשה לתיקון כתב אישום? 

זכות השתיקה בהליך הפלילי

מהי זכות השתיקה? כיצד משתמשים בה כראוי והאם היא עלולה להיות לחשוד/לנאשם לרועץ? 

משקלה של אמרת חוץ של עד בעבירת רצח בכוונה תחילה

האם אמרת חוץ מפלילה של אדם הינה בעלת משקל בהליך פלילי כאשר מדובר בעבירת רצח? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.