www.what2do.co.il

הרשיעה בשוד בנסיבות מחמירות, בהחזקת סכין שלא כדין,

דרגו את המאמר

הרשיעה בשוד בנסיבות מחמירות, בהחזקת סכין שלא כדין,

הכרעת דין , שניתנה ע"י שופטת ביהמ"ש המחוזי בחיפה, דיאנה סלע, בעניינו של אבנר - אורי גורגא, תושב זכרון יעקב, אותו הרשיעה בכל העבירות בהן הואשם, דהיינו, בשוד בנסיבות מחמירות, בהחזקת סכין שלא כדין, בנהיגה בזמן פסילה או בניגוד לתנאים, בשימוש ברכב מנועי ללא פוליסת ביטוח בת תוקף –ובהחזקת סם מסוכן שלא כדין .

כתב האישום


בתאריך 11.6.07 בסביבות השעה 10:50 בחניון ליד בנק הפועלים בפרדס חנה, בעת שהמתלוננת התניעה רכב ( בבעלות אביה), פתח הנאשם את דלת הרכב, איים עליה כשהוא מפנה לעברה סכין באורך של 13- 12 ס"מ , והורה לה למסור לו את כל הכסף שברשותה, שאם לא כן ידקור אותה. בעקבות האיום, הוציאה המתלוננת סכום של 600 ₪ מתוך ארנקה, ומסרה אותו לנאשם, אשר נטלו . בהמשך, הורה הנאשם למתלוננת למסור לידיו את הרכב, אך היא אמרה לו שתסיע אותו למחוז חפצו. אז נכנס הנאשם לרכב דרך דלת הנהג, בעוברו מעליה, והתיישב במושב שליד הנהג. הנאשם הורה למתלוננת לנסוע לכיכר מגד בפרדס חנה באיימו עליה בסכין, שאם לא תיקח אותו למחוז חפצו ידקור אותה, וכך עשתה. במהלך הנסיעה המשיך לאיים עליה כשהוא מכוון לעברה סכין מראה לה גז מדמיע ואקדח מפלסטיק, ואומר לה לה זהר , שאם לא כן יתיז עליה גז מדמיע ו"ידקור לה את הסכין בתוך הלב". לדרישת הנאשם, מסרה לו המתלוננת את הטלפון הנייד שלה. לאחר כיכר מגד, הורה הנאשם למתלוננת לעצור בצד ולצאת מהרכב, ולאחר שעשתה כדבריו, נטל הנאשם את הרכב ונסע מהמקום. כן לקח את ארנקה מתוך תיקה.

בתאריך 13.6.07 נעצר הנאשם בטייבה, לאחר שנהג ברכב מיום 11.6.07 כשהוא פסול מלהחזיק רישיון נהיגה וללא פוליסת ביטוח בת- תוקף. בחיפוש ברכב נמצא סם מסוכן. מסוג הירואין בכמות כוללת של 0.4029 גרם נטו וסם מסוכן מסוג קוקאין בכמות כוללת של 0.0258 גרם נטו.

ת.פ. 6092/07 ניתנה 13.4.08

 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

מהי עבירת השוד? כיצד מבדילים בין שוד לגניבה? איך מתמודדים עם כתב אישום בגין ביצוע שוד? 

מה ההבדל בין עבירת השוד לעבירת הגניבה מבחינה משפטית?

מתי הופכת עבירת הגניבה לעבירת שוד? מהם הקריטריונים המשפטיים לעבירת השוד ... 

גניבת רכב: מה העונש על פריצת רכב?

אדם שלקח רכב מבעליו ללא היתר והעביר את הרכב לאדם או למקום אחר בנסיבות שמראות שלא היתה לו כוונה להשיב את הרכב לבעליו, דינו כדין מי שמבצע גניבת רכב והוא צפוי לעונש מאסר של עד שבע שנים. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. 

רכוש גנוב: מה הדין הפלילי על החזקת רכוש גנוב?

אדם המחזיק ברכוש שיש לגביו חשד סביר כי הוא גנוב, כמו רכב, מחשב נייד, טלפון סלולארי וכדומה, צפוי לעונש של חצי שנת מאסר, אלא אם הוכח כי קיבל את רכוש בדרך חוקית. 

הסגת גבול: מהו הדין הפלילי על הסגת גבול?

הסגת גבול היא עבירה שבה הנאשם נכנס לבית של אחר ושוהה שם שלא כדין, במטרה להפחיד את המחזיק בנכס או לגרום לו לבצע עבירה. העונש הצפוי בגין הסגת גבול הוא מאסר בין שנתיים עד ארבע שנים.  

הצתה: מה העונש על עבירת הצתה?

חוק העונשין מבחין בין עבירת הצתה ברכוש, הצתה ברכוש השייך למדינה המשמש את הציבור, לעבירה של הצתה ברשלנות שלא מתוך כוונה תחילה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.