www.what2do.co.il

הנאשמת גנבה טלפון נייד והתנגדה למעצר, מהו עונשה?

דרגו את המאמר

הנאשמת גנבה טלפון נייד והתנגדה למעצר, מהו עונשה?

אמא לילדים שהורשעה בשלוש עבירות רכוש, ונגזר עליה מאסר על תנאי, לא הפנימה את המסר, והסתבכה שוב עם החוק בכך שגנבה טלפון סלולארי ממטופל בבית חולים. בית משפט השלום בתל אביב - יפו התחשב בנסיבות חייה הקשות של הנאשמת, בגינן התדרדרה לשימוש בסמים, אך קבע כי במקרה זה לא ניתן להימנע שוב מעונש מאסר בפועל.

 

על פי עובדות כתב האישום, בחודש אוגוסט 2010 הנאשמת הגיעה לביקור בבית החולים וולפסון בחולון, ובמהלך ביקורה גנבה מכשיר טלפון נייד מחולה שהיה מאושפז באותה עת. שוטרים שהגיעו למקום ביקשו לעצור אותה לחקירה בתחנת משטרה, אולם אז היא השתוללה, נופפה בידיה לכל עבר והתנגדה למעצר.

 

הנאשמת בעלת רישום פלילי בגין ביצוע עבירות רכוש קודמות, ובעת ביצוע העבירה היה תלוי ועומד כנגדה מאסר על תנאי לתקופה של שבעה חודשים. במסגרת הסדר טיעון, הורשעה בעבירות של גניבה והכשלת מעצר, והצדדים הגיעו להסכמה כי היא תופנה לקבלת תסקיר מבחן.

 

הנאשמת הצהירה כי היא אינה מעוניינת לעבור בשלב זה גמילה מסמים

 

מהתסקיר הראשוני עלה כי הנאשמת היא אם לילדים המכורה מזה שנים רבות לסמים. מאחר וקצין המבחן ביקש לבחון את רצינות כוונותיה להשתלב בטיפול לגמילה מסמים, נערכו לה ארבעה תסקירים.

 

על פי התסקירים, בתחילה היא אמנם עשתה מאמצים להיגמל, אולם בדיקות השתן שמסרה בעת התסקיר האחרון העידו על שימוש בקוקאין, והיא אף הצהירה שהיא אינה מעוניינת בשלב זה להתנקות מסמים או לעבור הליך גמילה. לפיכך התרשם קצין המבחן, כי ללא טיפול מתאים סביר להניח שמצבה יחמיר והיא תמשיך לעבור על החוק.

 

הנאשמת ביקשה להתחשב במצבה והזדמנות להיפגש עם ילדיה

 

מאז קבלת התסקיר האחרון, הנאשמת לא התייצבה לדיון בבית משפט, ובעקבות צו הבאה שהוצא נגדה, היא נעצרה וניתן היה לסיים את ההליך המשפטי. בעת הדיון הנאשמת ביקשה להתחשב בנתוניה האישיים הקשים, וטענה כי על אף התמכרותה לסמים קשים, היא אינה נחשבת לעבריינית רכוש כבדה. עוד ביקשה הזדמנות נוספת לשוב ולהיפגש עם ילדיה.

 

מגיליון הרשעותיה הקודמות של הנאשמת, עלה כי היא הורשעה שלוש פעמים בעבירות רכוש, וקיבלה הזדמנויות בכך שנמנע מאסרה בפועל, אולם היא לא הפנימה את המסר והמשיכה להסתבך עם החוק. המדינה ציינה כי מתחם הענישה ההולם בנסיבות המקרה נע בין מאסר על תנאי לשמונה חודשי מאסר בפועל, ועתרה להאריך את עונש המאסר המותנה.

 

בית המשפט גזר על הנאשמת שמונה חודשי מאסר בפועל

 

בסופו של דבר גזר בית המשפט על הנאשמת מאסר בפועל למשך שלושה חודשים, הפעלת מאסר על תנאי של שבעה חודשים, כך שסך הכל היא תרצה שמונה חודשי מאסר בפועל. בנוסף גזר עליה מאסר על תנאי למשך ששה חודשים, שלא תעבור עבירה מהעבירות בהן הורשעה במשך שלוש שנים מיום השחרור וחתימה על התחייבות בסך של 1,500 שקלים.

 

ת"פ 14062-05-11 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

מהי עבירת השוד? כיצד מבדילים בין שוד לגניבה? איך מתמודדים עם כתב אישום בגין ביצוע שוד? 

מה ההבדל בין עבירת השוד לעבירת הגניבה מבחינה משפטית?

מתי הופכת עבירת הגניבה לעבירת שוד? מהם הקריטריונים המשפטיים לעבירת השוד ... 

גניבת רכב: מה העונש על פריצת רכב?

אדם שלקח רכב מבעליו ללא היתר והעביר את הרכב לאדם או למקום אחר בנסיבות שמראות שלא היתה לו כוונה להשיב את הרכב לבעליו, דינו כדין מי שמבצע גניבת רכב והוא צפוי לעונש מאסר של עד שבע שנים. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. 

רכוש גנוב: מה הדין הפלילי על החזקת רכוש גנוב?

אדם המחזיק ברכוש שיש לגביו חשד סביר כי הוא גנוב, כמו רכב, מחשב נייד, טלפון סלולארי וכדומה, צפוי לעונש של חצי שנת מאסר, אלא אם הוכח כי קיבל את רכוש בדרך חוקית. 

הסגת גבול: מהו הדין הפלילי על הסגת גבול?

הסגת גבול היא עבירה שבה הנאשם נכנס לבית של אחר ושוהה שם שלא כדין, במטרה להפחיד את המחזיק בנכס או לגרום לו לבצע עבירה. העונש הצפוי בגין הסגת גבול הוא מאסר בין שנתיים עד ארבע שנים.  

הצתה: מה העונש על עבירת הצתה?

חוק העונשין מבחין בין עבירת הצתה ברכוש, הצתה ברכוש השייך למדינה המשמש את הציבור, לעבירה של הצתה ברשלנות שלא מתוך כוונה תחילה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.