www.what2do.co.il

גזר דין בגין התפרצות למסעדה במטרה לגנוב אוכל

דרגו את המאמר

גזר דין בגין התפרצות למסעדה במטרה לגנוב אוכל

נאשם שהתפרץ למסעדה בהיותו שיכור, גנב צלחת חומוס ופחיות שתייה. כאשר השוטרים באו לעצור אותו הוא השתולל בניידת ובתחנת המשטרה. הנאשם הודה בביצוע עבירות רכוש והתנהגות פרועה במקום ציבורי ובית משפט השלום בתל אביב יפו נדרש לקבוע את עונשו.

 

במהלך חודש פברואר 2012, הנאשם התפרץ יחד עם אדם נוסף, למסעדה השייכת לאמו של המתלונן. כדי להיכנס פנימה הם ניפצו חלון וגנבו מתוך המסעדה אוכל ופחיות שתייה. בעקבות הפריצה הם גרמו נזק לשיש באחד השולחנות וסדק לדלת הכניסה של המסעדה.

 

מיד לאחר התפרצות, הוזעקו שוטרים למקום ועצרו את הנאשם והאחר ולקחו אותם לתחנת המשטרה. בעת הנסיעה בניידת, הנאשם צעק, קילל והדף את ראשו על קיר הרכב, ואף המשיך להשתולל אחרי שהתבקש להפסיק. גם בתחנת המשטרה הנאשם התנהג באופן פרוע וירק לכל עבר. הנאשם הודה והורשע בעובדות כתב האישום המתוקן בעבירה של התפרצות לעסק ובעבירה של התנהגות פרועה במקום ציבורי. הצדדים הגיעו להסדר לפיו הנאשם נשלח לעריכת תסקיר שירות המבחן.

 

הנאשם לא הביע כל רצון לשנות את התנהגותו העבריינית

 

מתסקיר שירות מבחן עלה כי הנאשם כבן 28, רווק, בעל עבר פלילי ותלוי נגדו מאסר על תנאי למשך שישה חודשים בגין עבירות קודמות. הנאשם עלה ארצה בצעירותו ושולב בפנימייה, שם סבל מקשיים לימודיים ובעיות התנהגות. בשל מעורבותו בפלילים לא גויס לצה"ל, ועסק בתחום ההובלות, אולם מזה כשנתיים אינו עובד, ומשתמש באופן קבוע בסמים.

 

אמו של הנאשם תיארה כי לאורך השנים בנה סובל מעליות וירידות בתפקודו ההתנהגותי והרגשי. בשנה האחרונה התנהגותו הסלימה והוא נוקט כלפיה באלימות. הנאשם מסר כי הרקע לביצוע העבירות הוא שימוש בסמים וקשיי תפקוד. הוא הביע חוסר רצון לשתף פעולה עם גורמים טיפוליים, סירב לאבחון פסיכיאטרי ואף שלל כל רצון בשינוי.

 

קצין המבחן התרשם כי קיים סיכון להישנות התנהגות שולית ובעייתית, על כן נמנע מהמלצה של צו מבחן או המשך מעורבות בהליך, והמליץ על ענישה קונקרטית מוחשית כדי לחבר אותו לחומרה ולסיכון שבהתנהלותו.

 

המאשימה הדגישה את עברו הפלילי המכביר של הנאשם ואת נסיבות חומרת העבירה, וסברה כי מתחם הענישה במקרה זה נע בין 8 עד 18 חודשי מאסר בפועל. המאשימה עתרה לעונש בן 12 חודשים כולל הפעלת המאסר על תנאי, קנס ופיצוי לבעל העסק.

 

ההגנה טענה כי יש להתחשב בהודאתו של הנאשם ואף ציינה כי לא מדובר בעבירה של תכנון מוקדם, אלא תחת השפעת אלכוהול, ובגין מעשיו נגרם נזק מינורי, מאחר שכל שהנאשם גנב הוא כמה פחיות של קולה וצלחת של חומוס.

 

הנאשם ירצה בפועל מאסר למשך 10 חודשים

 

בסופו של דבר גזר בית המשפט על הנאשם בגין האישום הראשון עונש מאסר למשך 8 חודשים ובגין האישום השני מאסר למשך חודש במצטבר, והורה על הפעלת עונש של מאסר למשך 6 חודשים, כך שסך הכל ירצה מאסר למשך 10 חודשים. בנוסף גזר מאסר על תנאי בן 11 חודשים למשך שלוש שנים, שלא יעבור עבירת רכוש מסוג פשע ושלא יעבור עבירה של התנהגות פרועה במקום ציבורי.

 

ת"פ 30871-01-13 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

מהי עבירת השוד? כיצד מבדילים בין שוד לגניבה? איך מתמודדים עם כתב אישום בגין ביצוע שוד? 

מה ההבדל בין עבירת השוד לעבירת הגניבה מבחינה משפטית?

מתי הופכת עבירת הגניבה לעבירת שוד? מהם הקריטריונים המשפטיים לעבירת השוד ... 

גניבת רכב: מה העונש על פריצת רכב?

אדם שלקח רכב מבעליו ללא היתר והעביר את הרכב לאדם או למקום אחר בנסיבות שמראות שלא היתה לו כוונה להשיב את הרכב לבעליו, דינו כדין מי שמבצע גניבת רכב והוא צפוי לעונש מאסר של עד שבע שנים. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. 

רכוש גנוב: מה הדין הפלילי על החזקת רכוש גנוב?

אדם המחזיק ברכוש שיש לגביו חשד סביר כי הוא גנוב, כמו רכב, מחשב נייד, טלפון סלולארי וכדומה, צפוי לעונש של חצי שנת מאסר, אלא אם הוכח כי קיבל את רכוש בדרך חוקית. 

הסגת גבול: מהו הדין הפלילי על הסגת גבול?

הסגת גבול היא עבירה שבה הנאשם נכנס לבית של אחר ושוהה שם שלא כדין, במטרה להפחיד את המחזיק בנכס או לגרום לו לבצע עבירה. העונש הצפוי בגין הסגת גבול הוא מאסר בין שנתיים עד ארבע שנים.  

הצתה: מה העונש על עבירת הצתה?

חוק העונשין מבחין בין עבירת הצתה ברכוש, הצתה ברכוש השייך למדינה המשמש את הציבור, לעבירה של הצתה ברשלנות שלא מתוך כוונה תחילה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.