www.what2do.co.il

הורשע בהצתת כלי רכב ובהפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו

דרגו את המאמר

הורשע בהצתת כלי רכב ובהפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו

שופט ביהמ"ש המחוזי בחיפה, סעב כמאל גזר עתה על הנאשם עארף אל חאג’, יליד 1989 מחיפה, אשר הורשע בהצתה ובהפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו, 36 חודשי מאסר, מהם 24 חודשים בפועל והיתרה על תנאי לשלוש שנים. התנאי הנו שהנאשם לא יעבור עבירת פשע ויורשע עליה בדין. ביחס לעבירה של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, העונש המותנה יעמוד על 4 חודשים לשנתיים. קנס בסך 2,000 ₪ (בגין גילו ומצבו המשפחתי של הנאשם), וחיובו לשלם פיצוי למתלונן על סך 30,0000 ₪.

עובדות:


ביום 12.10.07 הצית הנאשם במזיד רכבים שחנו במגרש אוטו- דיב בחיפה. ארבעה רכבים, ניזוקו קשות ומהתפשטות האש ניזוקו קלות שלושה כלי רכב נוספים. בהמשך הנאשם נסע ברכב עם אחרים ונעצר לאחר מרדף. הוא ניסה להימלט משוטרים וקרא לעברם קריאות גנאי. בדרך לתחנת המשטרה איים על השוטרים באומרו: "אני אהרוג את כל השוטרים, חבל שאין לי אקדח כרגע, הייתי יורה בך ובכל השוטרים". בתחנת המשטרה המשיך הנאשם לקלל את השוטרים ולאיים עליהם, תוך שהוא מכריז על עצמו כמי שנמנה על ארגון הפשע הגדול בחיפה, ארגון "שיטפל" בהם, זאת במטרה להפריע ולהכשיל את השוטרים במילוי תפקידם.


השופט סעב ציין כי נסיבות ביצוע העבירה בענייננו מלמדות על כך שהנאשם היה נחוש לגרום נזק רב וכבד, שעה שהצית ארבע מכוניות ומהתפשטות האש נגרמו עוד נזקים. למעשיו נודעת חומרה מיוחדת, שעה שכל אדם יודע שהתפשטות אש במספר מכוניות עלולה להתפשט במהירות ולגרום לנזק רב מאוד ברכוש ואף בגוף. מכאן שיש לתת את הבכורה לשיקול ההרתעתי.

השופט הוסיף וציין בין היתר, כי התנהגות הנאשם כלפי השוטרים מלמדת על זלזולו ועל יחסו הפסול לרשויות האכיפה וכן כי יש לקוות שהעונש במסגרת תיק זה ישדר מסר ברור ומרתיע לנאשם, שמצוי בתחילת חייו ובפרשת דרכים שיפנים כי דרך הפשע אינה משתלמת, מסר שייתכן ויגרום לו להתעשת ויחזירו למוטב.

 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

מהי עבירת השוד? כיצד מבדילים בין שוד לגניבה? איך מתמודדים עם כתב אישום בגין ביצוע שוד? 

מה ההבדל בין עבירת השוד לעבירת הגניבה מבחינה משפטית?

מתי הופכת עבירת הגניבה לעבירת שוד? מהם הקריטריונים המשפטיים לעבירת השוד ... 

גניבת רכב: מה העונש על פריצת רכב?

אדם שלקח רכב מבעליו ללא היתר והעביר את הרכב לאדם או למקום אחר בנסיבות שמראות שלא היתה לו כוונה להשיב את הרכב לבעליו, דינו כדין מי שמבצע גניבת רכב והוא צפוי לעונש מאסר של עד שבע שנים. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. 

רכוש גנוב: מה הדין הפלילי על החזקת רכוש גנוב?

אדם המחזיק ברכוש שיש לגביו חשד סביר כי הוא גנוב, כמו רכב, מחשב נייד, טלפון סלולארי וכדומה, צפוי לעונש של חצי שנת מאסר, אלא אם הוכח כי קיבל את רכוש בדרך חוקית. 

הסגת גבול: מהו הדין הפלילי על הסגת גבול?

הסגת גבול היא עבירה שבה הנאשם נכנס לבית של אחר ושוהה שם שלא כדין, במטרה להפחיד את המחזיק בנכס או לגרום לו לבצע עבירה. העונש הצפוי בגין הסגת גבול הוא מאסר בין שנתיים עד ארבע שנים.  

הצתה: מה העונש על עבירת הצתה?

חוק העונשין מבחין בין עבירת הצתה ברכוש, הצתה ברכוש השייך למדינה המשמש את הציבור, לעבירה של הצתה ברשלנות שלא מתוך כוונה תחילה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.