www.what2do.co.il

שוד בחור חרדי במסווה תיווך בשירותי מין

דרגו את המאמר

שוד בחור חרדי במסווה תיווך בשירותי מין

השופט הרשיע נאשם בעבירה של שוד בנסיבות מחמירות וכליאת שווא, לאחר שאשמתו הוכחה מעבר לכל ספק סביר על ידי המאשימה. השופט פסק כי גרסתו של הנאשם לא תאמה את העובדות ופרטי האירוע, ומשכך דחה את טענת חפותו.


במקרה זה, הנאשם הואשם בביצוע שוד בנסיבות מחמירות ובכליאת שווא. בשנת 2009, ניגש הנאשם, יחד עם אדם נוסף, למתלונן שעמד בתחנת אוטובוס. הם הציעו לו לעלות עימם לדירה שהייתה בסמוך על מנת לקבל שירותי מין מבחורה תמורת 200 ₪. המתלונן הסכים. הנאשם, האדם האחר והמתלונן עלו במעלית אל הקומה השלישית בבניין.

 

בהיותם במעלית, הנאשם דרש מהמתלונן את הכסף אך הלה אמר כי ישלם רק לאחר שיראה את הבחורה. בצאתם מהמעלית הנאשם החל לצעוק על המתלונן והורה לו לשלם את הכסף, פן יפגע בו. לאחר שהמתלונן עמד בסירובו, הנאשם חסם את דרכו למדרגות הבניין ושני אנשים יצאו נוספים מהדירה בסמוך ודרשו מהמתלונן את ארנקו. הלה מסר את ארנקו לנאשם מתוך פחד.

 

הנאשם הורה למתלונן להיכנס לדירה, אך הוא סירב וניסה להימלט אך הראשון מנע ממנו. אז, הנאשם והאדם הנוסף פתחו את דלת הבניין והמתלונן יצא אחריהם אל הרחוב. הנאשם הורה למתלונן שלא להגיע אל הבניין יותר. המתלונן הלך אחרי הנאשם והאדם הנוסף וביקש מהם את ארנקו. הנאשם הורה לו לשוב לדירה ואז יקבל את ארנקו. המתלונן עלה לדירה, נעמד בפתחה וביקש את ארנקו. אז, דיירי הבית הכניסו אותו פנימה, חשמלו אותו באמצעות שוקר ולקחו ממנו את שאר כספו.

 

טיעוני הצדדים

 

המאשימה טענה כי במעשיו אלו הנאשם גנב דבר ואיים לבצע מעשה אלימות כדי למנוע התנגדות לגניבת הדבר, ועשה כן בהיותו בחבורה. בנוסף, נטען שהנאשם כלא את המתלונן שלא כדין. הנאשם כפר במיוחס לו, אולם הודה כי היה במקום. לטענתו הוא לא הכה את המתלונן, אלא האדם הנוסף שהיה באירוע.

 

דיון והכרעה

 

השופט קבע כי התנהגות הנאשם במהלך האירוע ולאחריו לימדה על ניסיונו להרחיק עצמו מהאירועים המתוארים. לאחר האירוע, הוא חמק מהמשטרה והסתתר במשך למעלה מחודשיים. לפעולה זו לא ניתן הסבר סביר מצד הנאשם. כמו כן, הוא נמנע מלהעיד כנגד אנשים נוספים שנכחו במקום, גם לאחר שהוגש נגדו כתב אישום. יתרה מכך, חלק מהעדים אשר שמם כן הוזכר על ידי הנאשם במהלך חקירתו, לא הובאו לעדות מטעמו.

 

משכך, נפגעה עוד יותר גרסתו של הנאשם באשר לחפותו. השופט ציין כי לעובדה זו היה ניתן להתייחס מהיבט אחר, לפיו הנאשם שיקר בנושאים בהם העדים היו קשורים, או באשר ליכולתו להביא אותם לבית המשפט לשם מתן עדות. המאשימה הצביעה על שקרים נוספים מצד הנאשם, בין היתר בנושא טענתו שלא הכיר את דיירי הבניין שגנבו את ארנקו של המתלונן. נקבע כי בשקרי הנאשם ובסתירות שבדבריו היה חיזוק משמעותי לראיות וטענות המאשימה באשר להתנהגות הנאשם. התנהגות זו, החל מתחילת האירוע ועד סופו, לימדה על כוונתו של הנאשם לבצע את עבירת השוד, תוך שימוש באלימות.

 

לאחר מכן, השופט קבע כי המתלונן העיד עדות מהימנה, זכר את מרבית פרטי האירוע וגרסתו תאמה לעדויות אחרות. משכך, נקבע כי הנאשם נטל חלק פעיל באירוע השוד. כמו כן, השופט פסק כי הוכחה עבירות כליאת השווא של המתלונן בידי הנאשם, כאשר הוא מנע ממנו לצאת מהבניין בכך שחסם בפניו את הדרך. יתרה מכך, הנאשם עצמו הודה כי מנע מהמתלונן לרדת במדרגות בשלב מסוים. בסופו של יום, השופט קבע כי המאשימה הוכיחה מעבר לכל ספק סביר את אשמתו של הנאשם בעבירות שיוחסו לו והרשיע אותו בגינן, בהתאם לעובדות כתב האישום.

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

מהי עבירת השוד? כיצד מבדילים בין שוד לגניבה? איך מתמודדים עם כתב אישום בגין ביצוע שוד? 

מה ההבדל בין עבירת השוד לעבירת הגניבה מבחינה משפטית?

מתי הופכת עבירת הגניבה לעבירת שוד? מהם הקריטריונים המשפטיים לעבירת השוד ... 

גניבת רכב: מה העונש על פריצת רכב?

אדם שלקח רכב מבעליו ללא היתר והעביר את הרכב לאדם או למקום אחר בנסיבות שמראות שלא היתה לו כוונה להשיב את הרכב לבעליו, דינו כדין מי שמבצע גניבת רכב והוא צפוי לעונש מאסר של עד שבע שנים. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. 

רכוש גנוב: מה הדין הפלילי על החזקת רכוש גנוב?

אדם המחזיק ברכוש שיש לגביו חשד סביר כי הוא גנוב, כמו רכב, מחשב נייד, טלפון סלולארי וכדומה, צפוי לעונש של חצי שנת מאסר, אלא אם הוכח כי קיבל את רכוש בדרך חוקית. 

הסגת גבול: מהו הדין הפלילי על הסגת גבול?

הסגת גבול היא עבירה שבה הנאשם נכנס לבית של אחר ושוהה שם שלא כדין, במטרה להפחיד את המחזיק בנכס או לגרום לו לבצע עבירה. העונש הצפוי בגין הסגת גבול הוא מאסר בין שנתיים עד ארבע שנים.  

הצתה: מה העונש על עבירת הצתה?

חוק העונשין מבחין בין עבירת הצתה ברכוש, הצתה ברכוש השייך למדינה המשמש את הציבור, לעבירה של הצתה ברשלנות שלא מתוך כוונה תחילה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.