www.what2do.co.il

הרשעה בפריצה לסניף בנק דיסקונט בתל אביב

דרגו את המאמר

הרשעה בפריצה לסניף בנק דיסקונט בתל אביב

השופט הרשיע שני נאשמים שפעלו יחדיו בביצוע עבירות של פריצה לבניין והיזק לרכוש במזיד. השופט בחן את עדויות עדי התביעה מול עדויות הנאשמים והגיע למסקנה כי עדות האחרונים לא הייתה אמינה. הוא קבע כי עדותם הייתה רצופת שקרים וסתירות לעומת העדויות מטעם התביעה, אשר תמכו זו בזו והציגו תמונה מלאה של האירוע. משכך, הוא הרשיע את הנאשמים.
עובדות כתב האישום ייחסו לנאשמים שתי עבירות: פריצה לבניין שאינו בית מגורים והיזק לרכוש במזיד. נטען כי בתאריך ה-18/02/08 הנאשמים התפרצו לסניף בנק בתל אביב על ידי ניסור סורג בקומה השנייה, שבירת השמשה וחדירה לאחד מהמשרדים.


טענות הצדדים


הנאשמים אישרו שהיו בקרבת מקום, אך טענו כי לא היה להם קשר לפריצה וכי האישומים נגדם היו בגדר טעות. לדידם, הם כלל לא הכירו טוב את רחובות העיר תל אביב והימצאותם באזור הייתה למטרות הנאה – הם הגיעו לעיר במטרה לאכול במסעדה וליהנות.


התביעה התבססה בטענותיה על עדויות של שני עדי ראייה. שני הצדדים הסכימו כי העדים מהימנים אך הם היו חלוקים בדעתם בעניין המשמעויות שהיה ניתן לייחס לעדויות. על פי עדות של אחד מהעדים, הוא הבחין באדם שמשך סורג בבניין בו שכן הבנק. לאחר משיכת הסורג, הוא נכנס לתוך הבניין. לאחר מכן, העד התקשר למשטרה והמתין להגעתה בזירת האירוע. בזמן זה, הוא ראה שני אנשים יוצאים מהבניין. גם העד השני סיפר כי ראה בחור יוצא מצד הבניין ולצידו הלך בחור אחר.


דיון והכרעה


השופט קבע כי הנאשמים הותירו רושם בלתי אמין לחלוטין. כל אחד מהם סיפק גרסה שונה, שסתרה את דברי חברו. בנוסף לכך, בדבריהם התגלו חללים בלתי מוסברים, לרבות הסברים מפוקפקים. מאידך, עדי התביעה הותירו על השופט רושם אמין. מעדויות אלו היה ניתן ללמוד כי אדם שחבש כובע אדום ולבש מעיל כהה עיקם סורגים, ניפץ חלון והכניס את גופו לתוך המבנה המדובר. סמוך לאחר מכן, אדם אחר שרק למי שנכנס למבנה ושניהם יצאו מהאזור לכיוון רחוב סמוך.


עם זאת, השאלה שהתעוררה במקרה דנן הייתה האם היה די בראיות אלו כדי להוכיח ברמת הוודאות של מעבר לכל ספק סביר את הרשעת הנאשמים בעבירות. השופט הגיע למסקנה כי התשובה לשאלה הייתה חיובית. כלומר, למרות טענות ההגנה, ברור היה כי עד הראיה ראה היטב את הנעשה בקומה השנייה של הבנק. גם הממצאים שנמצאו לאחר מכן הוכיחו כי יכולת ההבחנה של העד הייתה טובה מאוד. זמן קצר לאחר שהבחין בנעשה, שני הנאשמים יצאו מאותה סמטה ואחד מהם, זה שנצפה פורץ, נמצא עם פרטי הלבוש שתוארו על ידי עד התביעה וכן עם כפפות.


צוין כי הנאשמים הודו שהם שהו בסמטה סמוך לבנק, אך טענו כי לא עשו כל רע. מאידך, עדותו של עד התביעה השני הצביעה על כך ששני אנשים בסמטה התנהגות בצורה מחשידה כשראו שהבחינו בהם. השופט קבע כי המסקנה שעלתה מן האמור, בשילוב עם שקרי הנאשמים, הייתה כי הנאשמים פעלו יחדיו וביצעו את שיוחס להם בכתב האישום. משכך, השופט הרשיע את שניהם בעבירות של פריצה לבניין והיזק לרכוש במזיד.

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

מהי עבירת השוד? כיצד מבדילים בין שוד לגניבה? איך מתמודדים עם כתב אישום בגין ביצוע שוד? 

מה ההבדל בין עבירת השוד לעבירת הגניבה מבחינה משפטית?

מתי הופכת עבירת הגניבה לעבירת שוד? מהם הקריטריונים המשפטיים לעבירת השוד ... 

גניבת רכב: מה העונש על פריצת רכב?

אדם שלקח רכב מבעליו ללא היתר והעביר את הרכב לאדם או למקום אחר בנסיבות שמראות שלא היתה לו כוונה להשיב את הרכב לבעליו, דינו כדין מי שמבצע גניבת רכב והוא צפוי לעונש מאסר של עד שבע שנים. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. 

רכוש גנוב: מה הדין הפלילי על החזקת רכוש גנוב?

אדם המחזיק ברכוש שיש לגביו חשד סביר כי הוא גנוב, כמו רכב, מחשב נייד, טלפון סלולארי וכדומה, צפוי לעונש של חצי שנת מאסר, אלא אם הוכח כי קיבל את רכוש בדרך חוקית. 

הסגת גבול: מהו הדין הפלילי על הסגת גבול?

הסגת גבול היא עבירה שבה הנאשם נכנס לבית של אחר ושוהה שם שלא כדין, במטרה להפחיד את המחזיק בנכס או לגרום לו לבצע עבירה. העונש הצפוי בגין הסגת גבול הוא מאסר בין שנתיים עד ארבע שנים.  

הצתה: מה העונש על עבירת הצתה?

חוק העונשין מבחין בין עבירת הצתה ברכוש, הצתה ברכוש השייך למדינה המשמש את הציבור, לעבירה של הצתה ברשלנות שלא מתוך כוונה תחילה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.