www.what2do.co.il

התפרצות לדירת מגורים בעת מלחמת לבנון השנייה

דרגו את המאמר

התפרצות לדירת מגורים בעת מלחמת לבנון השנייה

הרכב ביהמ"ש המחוזי בנצרת דחה עתה את ערעורו של שלמה, יליד 1959 מקריית שמונה, על הכרעת הדין , אשר על פיה הורשע בעבירות שבצע בעת מלחמת לבנון השנייה , של התפרצות למקום מגורים בכוונה לגנוב, היזק בזדון והסתייעות ברכב לביצוע פשע וכן על גזה"ד -שלחלופין בקש להקל בו. במסגרת גזה"ד בבימ"ש השלום הוטלו על המערער 30 חודשי מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 5,000 ₪. בנוסף הוא נפסל מלקבל או להחזיק רישיון נהיגה למשך 8 חודשים והוטלה עליו פסילה על תנאי של 12 חודשים נוספים.

הרכב השופטים אשר דחה את הערעור: אב"ד השופט זיאד הווארי , אסתר הלמן ו שאהר אטרש .

רקע:

המערער הואשם בכך שביום 25/07/06, בזמן שבארץ שרר מצב בטחוני חמור, הוא הגיע לקיבוץ כפר בלום כשהוא נוהג במשאית לפינוי אשפה, וזאת בכוונה לפרוץ לאחת הדירות בקיבוץ ולגנוב מתוכה. המתלוננת, המתגוררת בקיבוץ, שהתה במועד הנ"ל באזור מרכז הארץ, לשם עברה עקב המצב הבטחוני.

על פי כתב האישום, ניצל המערער את העדרותה של המתלוננת, קרע את הרשת שעל אחד מחלונות הדירה, פתח את החלון והתפרץ לדירתה במטרה לגנוב מתוכה. שתי תושבות הקיבוץ הבחינו במערער בתוך הדירה, ומשהבחין בהן , הוא נמלט באמצעות המשאית ונתפס לאחר זמן קצר בשדה נחמיה.

המערער כפר בעובדות וטען כי בתאריך הארוע הגיע למקום, ישב ליד הירדן ושחה בו ולאחר מכן עזב את המקום.

למערער הרשעות רבות ומגוונות החל משנת 1979.

בין היתר ציינה השופטת הלמן , אליה הצטרפו השופטים הווארי ואטרש , בהתייחס לחומרת עונשו של המערער כי : " ... חומרת העבירות נעוצה לא רק בנסיבות ביצוען ובעברו הפלילי של המערער. המערער ניצל את ימי מלחמת לבנון השניה, כדי לחזור לסורו; בעת שתושבי הצפון היו נתונים תחת מתקפה, מבקשים להגן על עצמם במקלטים, חדרי מגן או ע"י מעבר לאזורים בטוחים יותר, וכוחות הבטחון היו עסוקים בפעילות בטחונית, מצא המערער הזדמנות לחדור לביתה של המתלוננת במטרה לגנוב ממנו רכוש. על רקע זה, העונש שנגזר על המערער, בשים לב לעברו, להעדר לקיחת אחריות מצידו, והעדר חרטה, איננו חמור במידה המצדיקה התערבותנו, גם אם לוקחים בחשבון את פרק הזמן בו היה נתון במעצר בית".

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

מהי עבירת השוד? כיצד מבדילים בין שוד לגניבה? איך מתמודדים עם כתב אישום בגין ביצוע שוד? 

מה ההבדל בין עבירת השוד לעבירת הגניבה מבחינה משפטית?

מתי הופכת עבירת הגניבה לעבירת שוד? מהם הקריטריונים המשפטיים לעבירת השוד ... 

גניבת רכב: מה העונש על פריצת רכב?

אדם שלקח רכב מבעליו ללא היתר והעביר את הרכב לאדם או למקום אחר בנסיבות שמראות שלא היתה לו כוונה להשיב את הרכב לבעליו, דינו כדין מי שמבצע גניבת רכב והוא צפוי לעונש מאסר של עד שבע שנים. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. 

רכוש גנוב: מה הדין הפלילי על החזקת רכוש גנוב?

אדם המחזיק ברכוש שיש לגביו חשד סביר כי הוא גנוב, כמו רכב, מחשב נייד, טלפון סלולארי וכדומה, צפוי לעונש של חצי שנת מאסר, אלא אם הוכח כי קיבל את רכוש בדרך חוקית. 

הסגת גבול: מהו הדין הפלילי על הסגת גבול?

הסגת גבול היא עבירה שבה הנאשם נכנס לבית של אחר ושוהה שם שלא כדין, במטרה להפחיד את המחזיק בנכס או לגרום לו לבצע עבירה. העונש הצפוי בגין הסגת גבול הוא מאסר בין שנתיים עד ארבע שנים.  

הצתה: מה העונש על עבירת הצתה?

חוק העונשין מבחין בין עבירת הצתה ברכוש, הצתה ברכוש השייך למדינה המשמש את הציבור, לעבירה של הצתה ברשלנות שלא מתוך כוונה תחילה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.