www.what2do.co.il

גזר דין בהתפרצות ושוד בנסיבות מחמירות של בן מעסיקו לעבודה ושל ביתו

דרגו את המאמר

גזר דין בהתפרצות ושוד בנסיבות מחמירות של בן מעסיקו לעבודה ושל ביתו

שופט ביהמ"ש המחוזי בנצרת שאהר אטרש גזר עתה על הנאשם מוחמד יליד כווית, רווק, בן למשפחה תושבת ג’נין, שהורשע בעבירות של שוד בנסיבות מחמירות והתפרצות למקום מגורים בנסיבות מחמירות, מאסר בפועל למשך 40 חודשים, מאסר על תנאי של שנתיים, קנס בסך 5,000 ₪ ופיצוי למתלונן בסך 15,000 ₪.

רקע


לפני הארוע עבד הנאשם כפועל בבית קליה בבעלותו של עלי מוגרבי אשר נמצא בכפר ריינה, ובמסגרת העבודה, הכיר את חאלד אמארה שעבד אף הוא כפועל בבית הקליה; עלי נותר חייב לנאשם כ- 1,500 ₪ עבור עבודתו בבית הקליה.

בתאריך 30.6.07 הגיעו הנאשם וחאלד לביתו של עלי, אותה עת, נכח בבית בנו מוחמד מוגרבי שהיה כבן 18 שנה. הם שברו את שער הברזל הנמצא בכניסת הבית והתפרצו לבית , תפסו את המתלונן בידיו ודחפו אותו לתוך הסלון בבית;

 

חאלד ריסס את המתלונן בפניו בחומר אשר גרם למתלונן לכאבים ולצריבה בעיניו ובפניו; הם השכיבוהו וקשרו ידיו באמצעות אזיקון ושמו על פיו סרט דביק. במקביל, התיז חאלד מספר פעמים חומר על פניו של המתלונן. המתלונן ניסה להשתחרר מאחיזתו של הנאשם, אך ללא הועיל. בהמשך, חאלד חתך את כבלי הטלפון בהתאם להוראות הנאשם. הנאשם נטל כיסא הושיב עליו את המתלונן וקשר אותו לכסא ואף כיסה את עיניו באמצעות מפה.

 

בשלב כלשהו, איים הנאשם על המתלונן באומרו, כי מחוץ לבית ישנם אנשים חמושים ואם ינסה המתלונן לעשות דבר מה, יירו בו. בהמשך, נטלו תכשיטים בשווי 10,000 ₪, כסף מזומן בשווי של 5,000 ₪ ו- 5,000$ וכן שלושה מכשירי טלפון נייד. כתוצאה ממעשיהם נגרמו למתלונן סימני חבלה מתחת לעינו הימנית, אדמומיות על זרועותיו, בכפות ידיו ובגבו.

השופט אטרש ציין

 

כי אין להכביר מילים אודות חומרת העבירות בהן הורשע הנאשם ואודות תוצאותיהן הרעות והקשות. הן פגעו לא רק ברכושו של עלי, הן פגעו בפרטיותו, בבטחונו האישי ובבטחון משפחתו וכן פגעו קשות בבנו המתלונן, אשר ללא ספק עבר חוויה טראומתית וקשה, לא כל שכן, כאשר המעשים נעשו בתוך ביתו שלו ועל ידי אנשים המוכרים לו. עוד ציין כי במקרה זה הנאשם הורשע בעבירת שוד בנסיבות מחמירות, משבוצע השוד בחבורה על ידי הנאשם ושותפו, שהיו מזוינים במכשיר שיש בו כדי לסכן או לפגוע במתלונן, כאשר בשעת השוד הם תקפו ופגעו במתלונן.

בהינתן כל אלה, ובהתחשב בעבירה הנוספת שבה הורשע הנאשם, עבירה של התפרצות למקום מגורים בנסיבות מחמירות, מן הראוי להחמיר בעונשו ולגזור עליו עונש אשר יבטא את הסלידה הראויה ממעשיו ואת הצורך בהרתעתו ובהרתעת הרבים, ואשר יהא בו כדי ללמדו, כי דרך האלימות והעבריינות אינה משתלמת.

לקולא שקל השופט את הודאת הנאשם בשלב מקדמי, אשר חסכה זמן רב ומשאבים וחסכה את העדתם של המתלונן ואביו; כמו כן, יש את עברו הנקי של הנאשם ובנסיבותיו האישיות כפי שפורטו בתסקיר שירות המבחן וחרטתו.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

מהי עבירת השוד? כיצד מבדילים בין שוד לגניבה? איך מתמודדים עם כתב אישום בגין ביצוע שוד? 

מה ההבדל בין עבירת השוד לעבירת הגניבה מבחינה משפטית?

מתי הופכת עבירת הגניבה לעבירת שוד? מהם הקריטריונים המשפטיים לעבירת השוד ... 

גניבת רכב: מה העונש על פריצת רכב?

אדם שלקח רכב מבעליו ללא היתר והעביר את הרכב לאדם או למקום אחר בנסיבות שמראות שלא היתה לו כוונה להשיב את הרכב לבעליו, דינו כדין מי שמבצע גניבת רכב והוא צפוי לעונש מאסר של עד שבע שנים. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. 

רכוש גנוב: מה הדין הפלילי על החזקת רכוש גנוב?

אדם המחזיק ברכוש שיש לגביו חשד סביר כי הוא גנוב, כמו רכב, מחשב נייד, טלפון סלולארי וכדומה, צפוי לעונש של חצי שנת מאסר, אלא אם הוכח כי קיבל את רכוש בדרך חוקית. 

הסגת גבול: מהו הדין הפלילי על הסגת גבול?

הסגת גבול היא עבירה שבה הנאשם נכנס לבית של אחר ושוהה שם שלא כדין, במטרה להפחיד את המחזיק בנכס או לגרום לו לבצע עבירה. העונש הצפוי בגין הסגת גבול הוא מאסר בין שנתיים עד ארבע שנים.  

הצתה: מה העונש על עבירת הצתה?

חוק העונשין מבחין בין עבירת הצתה ברכוש, הצתה ברכוש השייך למדינה המשמש את הציבור, לעבירה של הצתה ברשלנות שלא מתוך כוונה תחילה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.