www.what2do.co.il

ניסיון גניבה במושב בן נון – רכז הביטחון ירה למוות בגנב

דרגו את המאמר

ניסיון גניבה במושב בן נון – רכז הביטחון ירה למוות בגנב

גנב רכב נורה למוות אתמול בלילה (יום ג’) במושב בן נון ע"י רכז הביטחון של היישוב. בחקירתו אמר הרכז כי נאלץ לירות בגנבים, לאחר שניהל אחריהם מרדף ברחבי היישוב, וזאת משום שהרגיש כי קיימת סכנה לחייו.


מרדף לילי בשבילי המושב


בשעת לילה מאוחרת התקבלה אצל רכז הביטחון קריאה בנוגע למכונית גנובה במושב. לאחר סריקה קצרה באזור, ראה הרכז את הגנבים והחל לסמן להם באורות משטרה על מנת שיעצרו. בתגובה החלו אלה בנסיעה מהירה על מנת לברוח מהמקום.


במהלך המרדף נקלעו הגנבים לדרך ללא מוצא ורכז הביטחון פרק מרכבו והחל לרוץ לעברם. כאשר ראו זאת הגנבים, החליטו לצאת גם הם מהמכונית ולרוץ לקראתו. הרכז, אשר עובד בביטחון המושב בהתנדבות, חש כי ברצונם לפגוע בו ולסכן את חייו וירה לעברם באמצעות האקדח שברשותו כמה יריות.


אחד הגנבים נפגע מן הירי, נפצע אנושות ומת מפצעיו כעבור כמה דקות, חברו נמלט מהמקום. כוחות שיטור רבים הגיעו למקום האירוע תוך זמן קצר והרכז נחקר חקירה ראשונית. לאחר מכן הועברה חקירתו למחלקה לחקירות שוטרים משום שהוא נחשב מתנדב של משמר הגבול.


"המצב בלתי נסבל"


תושבי המושב סיפרו בתגובה כי המצב בלתי נסבל ולא מדובר בגניבה ראשונה. לעיתים קרובות גנבים מסתובבים באזור ופורצים למכוניות ולבתים. אחד התושבים אמר כי כבר נגנבו ממנו בעבר מכונית וטרקטורון, וכאשר הציב מצלמות אבטחה, ניסו הגנבים לגנוב גם אותן.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

מהי עבירת השוד? כיצד מבדילים בין שוד לגניבה? איך מתמודדים עם כתב אישום בגין ביצוע שוד? 

מה ההבדל בין עבירת השוד לעבירת הגניבה מבחינה משפטית?

מתי הופכת עבירת הגניבה לעבירת שוד? מהם הקריטריונים המשפטיים לעבירת השוד ... 

גניבת רכב: מה העונש על פריצת רכב?

אדם שלקח רכב מבעליו ללא היתר והעביר את הרכב לאדם או למקום אחר בנסיבות שמראות שלא היתה לו כוונה להשיב את הרכב לבעליו, דינו כדין מי שמבצע גניבת רכב והוא צפוי לעונש מאסר של עד שבע שנים. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. 

רכוש גנוב: מה הדין הפלילי על החזקת רכוש גנוב?

אדם המחזיק ברכוש שיש לגביו חשד סביר כי הוא גנוב, כמו רכב, מחשב נייד, טלפון סלולארי וכדומה, צפוי לעונש של חצי שנת מאסר, אלא אם הוכח כי קיבל את רכוש בדרך חוקית. 

הסגת גבול: מהו הדין הפלילי על הסגת גבול?

הסגת גבול היא עבירה שבה הנאשם נכנס לבית של אחר ושוהה שם שלא כדין, במטרה להפחיד את המחזיק בנכס או לגרום לו לבצע עבירה. העונש הצפוי בגין הסגת גבול הוא מאסר בין שנתיים עד ארבע שנים.  

הצתה: מה העונש על עבירת הצתה?

חוק העונשין מבחין בין עבירת הצתה ברכוש, הצתה ברכוש השייך למדינה המשמש את הציבור, לעבירה של הצתה ברשלנות שלא מתוך כוונה תחילה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.