www.what2do.co.il

הפורץ תובע את בעלת הבית שפרץ

דרגו את המאמר

הפורץ תובע את בעלת הבית שפרץ

בית המשפט המחוזי בתל אביב דן בעבר בתביעות תמוהות, אך אין ספק שכשפורץ תובע את בעלת הדירה אותה פרץ, מדובר באירוע חריג לכל הדעות.


הפורץ טוען כי לפני כארבע שנים, כאשר היה בן 18, פרץ לדירת מגורים בראשון לציון. בעודו מפשפש בארונות הדירה, זיהתה אותו בעלת הבית, העירה את בנה שעבד באותה עת כמאבטח וזה התנפל על עליו והכריח אותו לשכב על הרצפה.


לאחר ששכב על הרצפה, ירה הבן בפורץ ברגלו. לאחר שנורה, ומכיוון שנבהל, החליט הפורץ להימלט על נפשו אך למרות זאת, דלק הבן בעקבותיו וירה לכיוונו מספר יריות. שלוש יריות פגעו במטרה, הפורץ נפל על הרצפה ואז חבט בו הבן בקת הנשק וגרם לחבלה נוספת.


הבן לא הואשם בהריגה או ניסיון לרצח, המשטרה גנזה את התיק ללא כל האשמה פלילית.

 

מאשים את המשטרה, הבן והאמא

 


הפורץ השווה עצמו לפורצים אשר ניסו להתגנב לחוותו של החקלאי שי דרומי, שכזכור הואשם באשמת הריגה בבית משפט וזוכה.

 

הוא טוען כי נגרם לו נזק ונכות תמידית בשיעור של 100%.


הפורץ תובע גם את משטרת ישראל, בטענה כי ניהלה חקירה רשלנית, וזיכויו של הבן נעשה מבלי להתחשב בנזק שגרם ולמרות שהשוטר שדיווח על המקרה טען כי לא נשקפה סכנת חיים לבני הבית.


זאת ועוד, הוא מאשים גם את האם אשר העירה את בנה ודרבנה אותו משום שידעה שהוא מאבטח ובאמתחתו כלי נשק.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

מהי עבירת השוד? כיצד מבדילים בין שוד לגניבה? איך מתמודדים עם כתב אישום בגין ביצוע שוד? 

מה ההבדל בין עבירת השוד לעבירת הגניבה מבחינה משפטית?

מתי הופכת עבירת הגניבה לעבירת שוד? מהם הקריטריונים המשפטיים לעבירת השוד ... 

גניבת רכב: מה העונש על פריצת רכב?

אדם שלקח רכב מבעליו ללא היתר והעביר את הרכב לאדם או למקום אחר בנסיבות שמראות שלא היתה לו כוונה להשיב את הרכב לבעליו, דינו כדין מי שמבצע גניבת רכב והוא צפוי לעונש מאסר של עד שבע שנים. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. 

רכוש גנוב: מה הדין הפלילי על החזקת רכוש גנוב?

אדם המחזיק ברכוש שיש לגביו חשד סביר כי הוא גנוב, כמו רכב, מחשב נייד, טלפון סלולארי וכדומה, צפוי לעונש של חצי שנת מאסר, אלא אם הוכח כי קיבל את רכוש בדרך חוקית. 

הסגת גבול: מהו הדין הפלילי על הסגת גבול?

הסגת גבול היא עבירה שבה הנאשם נכנס לבית של אחר ושוהה שם שלא כדין, במטרה להפחיד את המחזיק בנכס או לגרום לו לבצע עבירה. העונש הצפוי בגין הסגת גבול הוא מאסר בין שנתיים עד ארבע שנים.  

הצתה: מה העונש על עבירת הצתה?

חוק העונשין מבחין בין עבירת הצתה ברכוש, הצתה ברכוש השייך למדינה המשמש את הציבור, לעבירה של הצתה ברשלנות שלא מתוך כוונה תחילה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.