www.what2do.co.il

שש שנות מאסר לשודד סדרתי

דרגו את המאמר

שש שנות מאסר לשודד סדרתי

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר הבוקר (יום שלישי) שש שנות מאסר בפועל ועוד שנה על תנאי על תושב העיר בגין מספר מקרי שוד של תיקי נשים בעיר חיפה.

 

הגנב, צעיר בן 26, הפך לשודד סדרתי המטיל אימה על רחובות העיר. אחד ממקרי השוד המתוארים בפסק הדין, לווה באלימות כלפי נשים מבוגרות, וזאת לאור יום.


בנוסף לשוד התיקים, הורשע הגנב גם בשישה מקרים שונים של פריצה למחסנים וגניבת רכוש מתוכם.
 

 

בית המשפט לא מרחם

 

השופט, רון שפירא, גזר על הנאשם עונש כבד יחסית של שש שנות מאסר בפועל וזאת משום שישנה תחושה בציבור כי מדובר במכת מדינה. שודדים אשר אינם בוחלים לבצע את פשעיהם, כנגד חלשים ומבוגרים, לעיתים לאור יום, מקומם מאחורי סורג ובריח. ישנו צורך גם ליצור הרתעה מספקת על מנת שמקרים כאלה לא יישנו.


השופט ציין בגזר הדין כי מדובר בעבריין סדרתי בעל עבירות רבות קודמות, ולמרות כי הגנב הביע חרטה וביקש עזרה בגמילה מסמים, סברו בשירות המבחן כי הוא אינו בשל לכך. השופט הבטיח כי ייעשו כל המאמצים בבית הסוהר לגמול את העבריין מסמים, ולהשיבו למוטב, אך על מערכת החוק והמשפט להטיל מלחמת חורמה על הפשע המשתולל.


בית המשפט אף גזר על הנאשם לפצות את קורבנותיו בסכומים של אלפי שקלים כל אחד, בסכום כולל של 35,000 ₪. בנוסף יוכלו הקורבנות לתבוע את הגנב בדין אזרחי לדרוש פיצוי נוסף.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

מהי עבירת השוד? כיצד מבדילים בין שוד לגניבה? איך מתמודדים עם כתב אישום בגין ביצוע שוד? 

מה ההבדל בין עבירת השוד לעבירת הגניבה מבחינה משפטית?

מתי הופכת עבירת הגניבה לעבירת שוד? מהם הקריטריונים המשפטיים לעבירת השוד ... 

גניבת רכב: מה העונש על פריצת רכב?

אדם שלקח רכב מבעליו ללא היתר והעביר את הרכב לאדם או למקום אחר בנסיבות שמראות שלא היתה לו כוונה להשיב את הרכב לבעליו, דינו כדין מי שמבצע גניבת רכב והוא צפוי לעונש מאסר של עד שבע שנים. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. 

רכוש גנוב: מה הדין הפלילי על החזקת רכוש גנוב?

אדם המחזיק ברכוש שיש לגביו חשד סביר כי הוא גנוב, כמו רכב, מחשב נייד, טלפון סלולארי וכדומה, צפוי לעונש של חצי שנת מאסר, אלא אם הוכח כי קיבל את רכוש בדרך חוקית. 

הסגת גבול: מהו הדין הפלילי על הסגת גבול?

הסגת גבול היא עבירה שבה הנאשם נכנס לבית של אחר ושוהה שם שלא כדין, במטרה להפחיד את המחזיק בנכס או לגרום לו לבצע עבירה. העונש הצפוי בגין הסגת גבול הוא מאסר בין שנתיים עד ארבע שנים.  

הצתה: מה העונש על עבירת הצתה?

חוק העונשין מבחין בין עבירת הצתה ברכוש, הצתה ברכוש השייך למדינה המשמש את הציבור, לעבירה של הצתה ברשלנות שלא מתוך כוונה תחילה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.