www.what2do.co.il

הודה בבית המשפט והחזיר את השלל מהשוד - עונשו יוקל

דרגו את המאמר

הודה בבית המשפט והחזיר את השלל מהשוד - עונשו יוקל

בית המשפט המחוזי בירושלים החליט להקל בעונשו של אדם אשר תקף, פצע ושדד את חברו, עובד זר מהפיליפינים. הסיבה לעונש הקל הינה משום שמדובר במעשה נקמה על נגיעות בהקשר מיני ולא שוד למען "פרנסה" כלכלית.

התוקף, צעיר תושב ירושלים כבן 21, גר עם הוריו בעיר העתיקה, כאשר אביו סובל מנזק מוחי ואחיו הקטן נולד נכה. מצבו המשפחתי קשה והוא מהווה את המשענת היחידה לפרנסת המשפחה. עד כה, עבד הצעיר בעבודות מזדמנות וניכר לבית המשפט כי הוא מכור לאלכוהול וחשיש ואינו מודע לכך.
 

 

התוקף נפגש עם חברו, עובר זר מהפיליפינים אשר הכיר עוד מהימים שגר בתל אביב, והלך עימו לעיר העתיקה. שם כנראה התעורר וויכוח בין השניים שבסופו שלף הצעיר סכין ודקר את העובד הזר. למרות שזה השיב מלחמה ואף פצה את הנאשם, הצליח האחרון לקחת ממנו שעון זהב, כסף מזומן וטלפון סלולארי.

מכיוון שבתחילת הדיון בבית המשפט, הביע הנאשם חרטה כנה, חסך זמן רב מבית המשפט ואף השיב את ה"שלל" שגנב, רובו ככולו למתלונן, חסה עליו השופטת בגזר הדין. מאסרו יימשך 15 חודשים מהיום שנעצר (ישתחרר עוד חצי שנה) ועוד שישה חודשים על תנאי.

 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

מהי עבירת השוד? כיצד מבדילים בין שוד לגניבה? איך מתמודדים עם כתב אישום בגין ביצוע שוד? 

מה ההבדל בין עבירת השוד לעבירת הגניבה מבחינה משפטית?

מתי הופכת עבירת הגניבה לעבירת שוד? מהם הקריטריונים המשפטיים לעבירת השוד ... 

גניבת רכב: מה העונש על פריצת רכב?

אדם שלקח רכב מבעליו ללא היתר והעביר את הרכב לאדם או למקום אחר בנסיבות שמראות שלא היתה לו כוונה להשיב את הרכב לבעליו, דינו כדין מי שמבצע גניבת רכב והוא צפוי לעונש מאסר של עד שבע שנים. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. 

רכוש גנוב: מה הדין הפלילי על החזקת רכוש גנוב?

אדם המחזיק ברכוש שיש לגביו חשד סביר כי הוא גנוב, כמו רכב, מחשב נייד, טלפון סלולארי וכדומה, צפוי לעונש של חצי שנת מאסר, אלא אם הוכח כי קיבל את רכוש בדרך חוקית. 

הסגת גבול: מהו הדין הפלילי על הסגת גבול?

הסגת גבול היא עבירה שבה הנאשם נכנס לבית של אחר ושוהה שם שלא כדין, במטרה להפחיד את המחזיק בנכס או לגרום לו לבצע עבירה. העונש הצפוי בגין הסגת גבול הוא מאסר בין שנתיים עד ארבע שנים.  

הצתה: מה העונש על עבירת הצתה?

חוק העונשין מבחין בין עבירת הצתה ברכוש, הצתה ברכוש השייך למדינה המשמש את הציבור, לעבירה של הצתה ברשלנות שלא מתוך כוונה תחילה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.