www.what2do.co.il

עשו לגברת פנצ`ר באוטו, הציעו להחליף גלגל ושדדו אותה

דרגו את המאמר

עשו לגברת פנצ`ר באוטו, הציעו להחליף גלגל ושדדו אותה

בית משפט השלום בקריות גזר אתמול (4.10.09) שנה וחצי מאסר על שני שודדים אשר חברו ביחד לתרגיל עוקץ מחוכם. תוך כדי שיתוף פעולה מחושב וניצול קורבנות תמימים, שדדו השניים שלושה אנשים שונים. במקרה האחרון, ניקבו השודדים בכוונה תחילה את צמיג המכונית של אישה, ולאחר מכן הציעו לה עזרה בהחלפת הגלגל. בזמן שסייעו השניים לאישה בהחלפת הגלגל, הם הצליחו לשכפל את מפתחות ביתה ולברר דרך רישיון הרכב היכן היא גרה.

 

שירות המבחן מבקש עבודות שירות – השופט קובע כלא


חקירה משטרתית של בלשי מחלק זבולון, גילתה את זממם של השניים ועצרה אותם על החם כאשר התפרצו לדירה וחיטטו בארונות השונים. שני השודדים הואשמו גם בפריצה לבית מגורים נוסף וגם בקשירת קשר לביצוע פשע, גניבה וגרימת חבלה במזיד.


בתסקיר שירות המבחן, הביעו השניים צער רב על המעשים והראו חרטה אמיתית ונכונות לחזור לדרך הישר. אחד הנאשמים הינו בעל עבר פלילי נקי ואילו חברו מחזיק בעבר פלילי עשיר שכלל כניסות ויציאות מבתי מאסר. הנאשם הראשון נשוי לעובדת זרה מהפיליפינים ולשניים נולד ילד בתקופת מעצרו. בשל מעמדה הבעייתי של אשתו, מתקשים בני הזוג לרשום את הילד למוסדות רפואיים מתאימים.


השופט לא נענה לבקשת פקידי רשות המבחן, אשר טענו כי ניתן להסתפק בעבודות שירות, וקבע כי מדובר בשוד אכזרי ומרושע של אנשים תמימים. מצד שני הביע השופט נכונות לאפשר לשניים לחזור לדרך הגונה ולשקם את עצמם ולכן גזר עליהם בסך הכל שנה וחצי של מאסר בפועל.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

מהי עבירת השוד? כיצד מבדילים בין שוד לגניבה? איך מתמודדים עם כתב אישום בגין ביצוע שוד? 

מה ההבדל בין עבירת השוד לעבירת הגניבה מבחינה משפטית?

מתי הופכת עבירת הגניבה לעבירת שוד? מהם הקריטריונים המשפטיים לעבירת השוד ... 

גניבת רכב: מה העונש על פריצת רכב?

אדם שלקח רכב מבעליו ללא היתר והעביר את הרכב לאדם או למקום אחר בנסיבות שמראות שלא היתה לו כוונה להשיב את הרכב לבעליו, דינו כדין מי שמבצע גניבת רכב והוא צפוי לעונש מאסר של עד שבע שנים. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. 

רכוש גנוב: מה הדין הפלילי על החזקת רכוש גנוב?

אדם המחזיק ברכוש שיש לגביו חשד סביר כי הוא גנוב, כמו רכב, מחשב נייד, טלפון סלולארי וכדומה, צפוי לעונש של חצי שנת מאסר, אלא אם הוכח כי קיבל את רכוש בדרך חוקית. 

הסגת גבול: מהו הדין הפלילי על הסגת גבול?

הסגת גבול היא עבירה שבה הנאשם נכנס לבית של אחר ושוהה שם שלא כדין, במטרה להפחיד את המחזיק בנכס או לגרום לו לבצע עבירה. העונש הצפוי בגין הסגת גבול הוא מאסר בין שנתיים עד ארבע שנים.  

הצתה: מה העונש על עבירת הצתה?

חוק העונשין מבחין בין עבירת הצתה ברכוש, הצתה ברכוש השייך למדינה המשמש את הציבור, לעבירה של הצתה ברשלנות שלא מתוך כוונה תחילה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.