www.what2do.co.il

בין העצורים בוונדליזם בעבדת - שומר האתר הבדואי

דרגו את המאמר

בין העצורים בוונדליזם בעבדת - שומר האתר הבדואי

האם השומר באתר העיר הנבטית עבדת הוא אחד מהחשודים בפרשת ההרס והוונדליזם אשר בוצעו באזור לפני כיומיים (04.10.09)?


נזקים קשים למבנים בני מאות ואלפי שנים נגלו לעיניהם של מנהל האתר ועובדיו בבוקר אתמול. אלמונים נכנסו למתחם בלילה, השחיתו את המבנים וריססו כתובות גרפיטי בצבעי שמן על הקירות.
הרס רב נעשה גם בתוך מבנה הכנסייה העתיקה כאשר העבריינים לא חסו גם על מזבח השיש העתיק והאוטנטי כשהטילו אותו על הרצפה וניפצוהו לרסיסים. קשת אבנים גדולה, אשר פרסמה את המקום ברבים, נמצאה זרוקה ומפורקת על רצפת המדבר.


נציגי הבדואים – איננו אשמים


אונסק"ו הכריזה על האתר לפני כחמש שנים כאתר מורשת בינלאומי. עבדת, אשר הינה עיר נבטית עתיקה ומפורסמת על דרך הבשמים הנושנה, מהווה מקור עלייה לרגל לעשרות אלפי אנשים בשנה. נוצרים רבים משתתפים במיסות ססגוניות בכנסייה העתיקה וחובבי ארכיאולוגיה מוצאים במקום בית חם.


על פי חשדות המשטרה, מדובר בבדואים תושבי האזור, אשר מוחים על הריסתם לאחרונה של כ-23 מבנים בלתי חוקיים באזור מגוריהם. למרות שנעצרו בינתיים שני חשודים (ביניהם השומר באתר), גברים בשנות החמישים לחייהם, המשטרה צופה מעצרים נוספים שכן מדובר בהרס רב אשר בוצע ע"י יותר משני אנשים מבוגרים.


נציגי הבדואים בדרום טוענים כי אין להם כל קשר לאירוע ומודבר בתפירת תיק של המשטרה בשל אוזלת ידה להביא לדין את החשודים האמיתיים. מבנים בדואים נהרסו בעבר, ומעולם לא בוצעו מעשי ונדליזם קשים כל-כך, דברי, עטוואה אבו פרח, יו"ר מועצת הכפרים הבלתי מוכרים.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

מהי עבירת השוד? כיצד מבדילים בין שוד לגניבה? איך מתמודדים עם כתב אישום בגין ביצוע שוד? 

מה ההבדל בין עבירת השוד לעבירת הגניבה מבחינה משפטית?

מתי הופכת עבירת הגניבה לעבירת שוד? מהם הקריטריונים המשפטיים לעבירת השוד ... 

גניבת רכב: מה העונש על פריצת רכב?

אדם שלקח רכב מבעליו ללא היתר והעביר את הרכב לאדם או למקום אחר בנסיבות שמראות שלא היתה לו כוונה להשיב את הרכב לבעליו, דינו כדין מי שמבצע גניבת רכב והוא צפוי לעונש מאסר של עד שבע שנים. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. 

רכוש גנוב: מה הדין הפלילי על החזקת רכוש גנוב?

אדם המחזיק ברכוש שיש לגביו חשד סביר כי הוא גנוב, כמו רכב, מחשב נייד, טלפון סלולארי וכדומה, צפוי לעונש של חצי שנת מאסר, אלא אם הוכח כי קיבל את רכוש בדרך חוקית. 

הסגת גבול: מהו הדין הפלילי על הסגת גבול?

הסגת גבול היא עבירה שבה הנאשם נכנס לבית של אחר ושוהה שם שלא כדין, במטרה להפחיד את המחזיק בנכס או לגרום לו לבצע עבירה. העונש הצפוי בגין הסגת גבול הוא מאסר בין שנתיים עד ארבע שנים.  

הצתה: מה העונש על עבירת הצתה?

חוק העונשין מבחין בין עבירת הצתה ברכוש, הצתה ברכוש השייך למדינה המשמש את הציבור, לעבירה של הצתה ברשלנות שלא מתוך כוונה תחילה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.