www.what2do.co.il

עבודות שירות בעקבות ניקוב צמיגי רכב של במהלך וויכוח בכביש

דרגו את המאמר

עבודות שירות בעקבות ניקוב צמיגי רכב של במהלך וויכוח בכביש

בית המשפט הרשיע אדם אשר ניקב את צמיגיו של נהג אחר לאחר וויכוח לגבי שימוש ברכב, בעבירה של החזקת סכין וגרימת נזק לרכוש.

 

ב"כ המדינה דרש מבית המשפט לשפוט את הנאשם לחומרה בעקבות עברו הפלילי (עבירת סכין נוספת כשלוש שנים לפני האירוע) וקבע כי יש להטיל עליו עונש מאסר (ולו בעבודות שירות), ותשלום פיצויי למתלונן.

עורך דינו של הנאשם טען כי יש לגזור את דינו של מרשו לקולא, היות ומאז העבירה הקודמת שארעה כשלוש שנים לפני העבירה דנן, הנאשם מנהל חייו כחוק, עובד ומפרנס את משפחתו ושלושת ילדיו. עורך הדין טען כי לאור זאת, שליחתו של הנאשם למאסר תגרום לדחיקתו לשולי החברה וכן לאיבוד פרנסתו. עורך הדין סיכם וביקש מבית המשפט לגזור על מרשו קנס כספי בלבד.

 

השופטים קובעים עבודות שירות


בית המשפט הסכים עם עורך הדין מטעם המדינה וקבע כי העבירה של החזקת סכין הינה עבירה חמורה, שכן לא אחת מסתיימת החזקת הסכין בתוצאות קשות. במקרה דנן, כתב השופט בפסק דינו, עשה הנאשם שימוש בסכין לגרום נזק למתלונן – רק בשל מחלוקת על שימוש ברכב.

השופט אף סבר שאין להתעלם מהעובדה שלנאשם יש הרשעה קודמת בעבירה של החזקת סכין ופריצה לרכב. בית המשפט קבע כי עובדות אלה מהוות נסיבות לחומרא, המצדיקות הטלת עונש מאסר, ולו בעבודות שירות. עם זאת, השופט מצא לנכון גם להניח לנגד עיניו שיקולים לקולא כגון הודאתו המיידית של הנאשם ומצבו המשפחתי והכלכלי.

יחד עם זאת, השופט סבר כי לאור מהות העבירות, נתונים אלה נלקחים בחשבון בקביעת משך המאסר ולא בעצם הטלתו.

לאור האמור לעיל - נקבע עונשו של הנאשם באופן הבא:

 

  • מאסר למשך 2 חודשים לריצוי בעבודות שירות.
  • כל הפרה בעבודות השירות, לרבות שימוש בסמים, תביא להפסקה מנהלית ולריצוי העונש במאסר ממש.
  • קנס כספי לטובת התובע על סך 500 שקלים.
רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

מהי עבירת השוד? כיצד מבדילים בין שוד לגניבה? איך מתמודדים עם כתב אישום בגין ביצוע שוד? 

מה ההבדל בין עבירת השוד לעבירת הגניבה מבחינה משפטית?

מתי הופכת עבירת הגניבה לעבירת שוד? מהם הקריטריונים המשפטיים לעבירת השוד ... 

גניבת רכב: מה העונש על פריצת רכב?

אדם שלקח רכב מבעליו ללא היתר והעביר את הרכב לאדם או למקום אחר בנסיבות שמראות שלא היתה לו כוונה להשיב את הרכב לבעליו, דינו כדין מי שמבצע גניבת רכב והוא צפוי לעונש מאסר של עד שבע שנים. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. 

רכוש גנוב: מה הדין הפלילי על החזקת רכוש גנוב?

אדם המחזיק ברכוש שיש לגביו חשד סביר כי הוא גנוב, כמו רכב, מחשב נייד, טלפון סלולארי וכדומה, צפוי לעונש של חצי שנת מאסר, אלא אם הוכח כי קיבל את רכוש בדרך חוקית. 

הסגת גבול: מהו הדין הפלילי על הסגת גבול?

הסגת גבול היא עבירה שבה הנאשם נכנס לבית של אחר ושוהה שם שלא כדין, במטרה להפחיד את המחזיק בנכס או לגרום לו לבצע עבירה. העונש הצפוי בגין הסגת גבול הוא מאסר בין שנתיים עד ארבע שנים.  

הצתה: מה העונש על עבירת הצתה?

חוק העונשין מבחין בין עבירת הצתה ברכוש, הצתה ברכוש השייך למדינה המשמש את הציבור, לעבירה של הצתה ברשלנות שלא מתוך כוונה תחילה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.