www.what2do.co.il

שוד נהג מונית - מאסר בפועל

דרגו את המאמר

שוד נהג מונית - מאסר בפועל

מה יהיה עונשו של אדם אשר שדד 300 שקלים מנהג מונית שהסיע אותו, תוך שהוא מאיים על עבודתו וחייו של המתלונן? בית המשפט נדרש לגזור את דינו של נאשם אשר הורשע על פי הודאתו בשוד תוך איומים של נהג מונית באילת.

הנאשם פגש את נהג המונית לפני כשנה, וביקש ממנו להסיעו לבית אימו בעיר. לאחר שהגיעו השניים לבית האם, ומשסירב נהג המונית לתת לנאשם לפי בקשתו 100 שקלים, עלה האחרון לביתה של אימו, ירד וביקש מהמתלונן להסיעו לאחותו במקום אחר בעיר.

 

במהלך הדרך בין בית האם לבית האחות, איים הנאשם על נהג המונית משום שסירב להביא לו את הכסף שביקש. בין השאר אמר הנאשם לנהג המונית, "אתה לא מכיר אותי". "אני אשלח לך אנשים" ו-"אתה לא תעבוד יותר באילת בחיים". נהג המונית נבהל מדבריו של הנאשם, נתן לו את הקלמר עם הכסף שהיה לו (300 שקלים), ונמלט מהמקום.

עבר פלילי עוד מבית המשפט לנוער

עורך הדין מטעם המדינה טען בבית המשפט כי לנאשם עבר פלילי מכביד המונה 20 הרשעות קודמות בעבירות איומים וכן עבירות אלימות נוספות (בין היתר בגין תקיפת בת זוג). עורך הדין הוסיף כי העבירות של הנאשם החלו עוד בבית משפט לנוער ועסקינן באדם אשר חוזר ומבצע עבירות ללא חשש. לפיכך, המדינה דרשה להטיל על הנאשם עונש מאסר ארוך שכן הוכח מעברו הבעייתי שמאסרים קודמים להם נידון לא הרתיעוהו מלחזור ולבצע עבירות.


השופטים הביעו סלידה עמוקה ממעשיו של הנאשם וכתבו בפסק הדין – "על רקע האלימות הקשה אשר פקדה את החברה בישראל בעת האחרונה, חובה היא המוטלת על בתי-המשפט להעלות את תרומתם במלחמת החורמה בפשיעה המופקרת, הגוברת והולכת במקומותינו. תרומה זו יכולה שתבוא בראש ובראשונה על דרך הטלתם של עונשים ראויים. עבירת השוד בענייננו, חומרה מיוחדת נודעת לה. הנשדד, המתלונן, הוא נהג מונית והסעתו של המערער במונית היתה בשעות לילה. נהגי מוניות המשרתים את הציבור זכאים להגנת הציבור".

אי לכך, בית המשפט גזר על הנאשם עונש של 26 חודשי מאסר בפועל מיום מעצרו, 10 חודשים על תנאי ופיצוי למתלונן בסך 2,000 ₪.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

מהי עבירת השוד? כיצד מבדילים בין שוד לגניבה? איך מתמודדים עם כתב אישום בגין ביצוע שוד? 

מה ההבדל בין עבירת השוד לעבירת הגניבה מבחינה משפטית?

מתי הופכת עבירת הגניבה לעבירת שוד? מהם הקריטריונים המשפטיים לעבירת השוד ... 

גניבת רכב: מה העונש על פריצת רכב?

אדם שלקח רכב מבעליו ללא היתר והעביר את הרכב לאדם או למקום אחר בנסיבות שמראות שלא היתה לו כוונה להשיב את הרכב לבעליו, דינו כדין מי שמבצע גניבת רכב והוא צפוי לעונש מאסר של עד שבע שנים. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. 

רכוש גנוב: מה הדין הפלילי על החזקת רכוש גנוב?

אדם המחזיק ברכוש שיש לגביו חשד סביר כי הוא גנוב, כמו רכב, מחשב נייד, טלפון סלולארי וכדומה, צפוי לעונש של חצי שנת מאסר, אלא אם הוכח כי קיבל את רכוש בדרך חוקית. 

הסגת גבול: מהו הדין הפלילי על הסגת גבול?

הסגת גבול היא עבירה שבה הנאשם נכנס לבית של אחר ושוהה שם שלא כדין, במטרה להפחיד את המחזיק בנכס או לגרום לו לבצע עבירה. העונש הצפוי בגין הסגת גבול הוא מאסר בין שנתיים עד ארבע שנים.  

הצתה: מה העונש על עבירת הצתה?

חוק העונשין מבחין בין עבירת הצתה ברכוש, הצתה ברכוש השייך למדינה המשמש את הציבור, לעבירה של הצתה ברשלנות שלא מתוך כוונה תחילה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.