www.what2do.co.il

מאסר בפועל לחולה סופני בגין שוד קשישה

דרגו את המאמר

מאסר בפועל לחולה סופני בגין שוד קשישה

בית המשפט גזר עונש מאסר בפועל על חולה סופני אשר הרופאים מעריכים כי לא נותרה לה יותר משנה לחיות. כנגד הנאשם הוגש כתב אישום בגין תקיפה ושוד של קשישה בת 89. הנאשם ראה את הקשישה מושכת מהכספומט סכום של כ-6,000 שקלים, עקב אחריה עד לדירתה ושדד אותה בכוח. לאחר האירוע הטראומתי, הקשישה נאלצה לעבור לבית אבות והתפרצה אצלה ביתר שאת מחלת האלצהיימר ממנה סבלה.


הנאשם הינו בעל עבר פלילי רב ובעברו אף ריצוי מאסר בפועל. במשך השנים הורשע הנאשם בסדרה של עבירות כגון עבירות איומים, תקיפה, רכוש, גניבה וכדומה. עם זאת, מצבו הבריאותי של הנאשם הינו יוצא דופן.

 

מדובר באדם בן 45 אשר לפני נמצא באשפוזים שונים בבתי חולים מזה חודשיים. הנאשם היה במעקב אונקולוגי במשך שמונה חודשים וזאת לאחר שעבר כריתה של מלנומה ראשונית בגב ובבית השחי. כשנה קודם לכם עבר הנאשם ניתוחים לכריתת הטחול ובלוטות לימפה בבית השחי השמאלי. במהלך המעצר, התלונן הנאשם על חולשה ביד ימין והוא הופנה לבית החולים בני ציון בחיפה.

 

בבית החולים אבחנו הרופאים כי הנאשם סובל מגרורה במוח והוא הועבר לניתוח להסרת הגרורה. כתוצאה מהניתוח נגרמו לנאשם נזקי גוף שונים אשר הותירו אותו מרותק לכסא גלגלים. הרופא המטפל העריך את תוחלת חייו של הנאשם בכעשרה חודשים לכל היותר.


"העובדה שנאשם חולה איננה מצדיקה בדרך כלל שלא להטיל עליו מאסר בפועל ממשי, וזאת כפי שעולה משורת פסה"ד שהגישה המאשימה. עם זאת, נוכח האמור לעיל, תוחלת חייו הקצרה והטיפולים הקשים העומדים בפניו, יהיה מקום להקל בעונשו במידה רבה", כתבה השופטת בגזר הדין, "כמובן שאין בעונש זה כדי ללמד על העונש הראוי בגין העבירה בה הורשע הנאשם במצב רגיל", הטעימה.
 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

מהי עבירת השוד? כיצד מבדילים בין שוד לגניבה? איך מתמודדים עם כתב אישום בגין ביצוע שוד? 

מה ההבדל בין עבירת השוד לעבירת הגניבה מבחינה משפטית?

מתי הופכת עבירת הגניבה לעבירת שוד? מהם הקריטריונים המשפטיים לעבירת השוד ... 

גניבת רכב: מה העונש על פריצת רכב?

אדם שלקח רכב מבעליו ללא היתר והעביר את הרכב לאדם או למקום אחר בנסיבות שמראות שלא היתה לו כוונה להשיב את הרכב לבעליו, דינו כדין מי שמבצע גניבת רכב והוא צפוי לעונש מאסר של עד שבע שנים. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. 

רכוש גנוב: מה הדין הפלילי על החזקת רכוש גנוב?

אדם המחזיק ברכוש שיש לגביו חשד סביר כי הוא גנוב, כמו רכב, מחשב נייד, טלפון סלולארי וכדומה, צפוי לעונש של חצי שנת מאסר, אלא אם הוכח כי קיבל את רכוש בדרך חוקית. 

הסגת גבול: מהו הדין הפלילי על הסגת גבול?

הסגת גבול היא עבירה שבה הנאשם נכנס לבית של אחר ושוהה שם שלא כדין, במטרה להפחיד את המחזיק בנכס או לגרום לו לבצע עבירה. העונש הצפוי בגין הסגת גבול הוא מאסר בין שנתיים עד ארבע שנים.  

הצתה: מה העונש על עבירת הצתה?

חוק העונשין מבחין בין עבירת הצתה ברכוש, הצתה ברכוש השייך למדינה המשמש את הציבור, לעבירה של הצתה ברשלנות שלא מתוך כוונה תחילה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.