www.what2do.co.il

מסיבת טבע גרמה נזק לשמורת טבע - קנסות כבדים הוטלו על המארגנים

דרגו את המאמר

מסיבת טבע גרמה נזק לשמורת טבע - קנסות כבדים הוטלו על המארגנים

המשרד לאיכות הסביבה הגיש כתב אישום כנגד מארגני מסיבת טבע בגין גרימת נזק לשמורה. בית המשפט הטיל על הנאשמים קנסות כבדים...ארבעת הנאשמים ארגנו בשנת 2006 מסיבת טבע בשמורת טבע בסמוך לעיר אילת. במסיבה נכחו כ-50 חוגגים והופעלו בה גנרטור, מערכות סאונד, מערכות תאורה, באר ועוד. כמו כן, במקום הובערו מדורות ולאחר המסיבה נותרה בשמורה פסולת רבה אשר כללה בקבוקים ובדלי סיגריות.

 

בעקבות האירועים, הגיש המשרד להגנת הסביבה כתב אישום כנגד הארבעה. בכתב האישום יוחסו לאחרונים עבירות של פגיעה בשמורת טבע, השלכת פסולת בשמורת טבע, הבערת אש והקמת רעש בשמורה. לשניים מן הנאשמים אף יוחסו עבירות של אי ציות להוראות רשות שמורות הטבע ופקחים מטעמה.

 

בכתב האישום נטען כי עסקינן בעבירות חמורות אשר פגעו וגרמו נזקים קשים לשמורה. כמו כן, נטען כי על מנת להוציא מסר מרתיע כנגד פעולות עתידיות כגון המעשים נשוא כתב האישום, מתבקש בית המשפט הנכבד להטיל על הנאשמים קנסות כבדים ומשמעותיים.

 

ענישה מרתיעה בשל המסר הסביבתי

 

באי כוחם של הנאשמים הציגו טענות שונות על מנת להקל על עונשיהם של המארגנים. בנוגע לנאשם אחד נטען כי מדובר בנכה, נשוי ואב לשישה ילדים. נאשם אחר, נטען, היה בן 19 בלבד בעת ביצוע העבירות וללא עבר פלילי. גזר דינם של הנאשמים האחרים, אשר לא נכחו בדיון, נגזר בהעדרם.

 

בית המשפט קבע כי הנאשמים אשר כן הגיעו לדיון הינם הנאשמים אשר חלקם באישומים קטן באופן יחסי לשותפיהם. הנאשמים הנעדרים, נקבע, היו המארגנים העיקריים של המסיבה. בגזר הדין נכתב כי הנאשמים פגעו בטבע למטרות אישיות ולצרכים כלכליים, ויש להטיל עליהם ענישה מרתיעה בשל חשיבות המסר הסביבתי.

 

עם זאת, נקבע כי יש להתחשב בחלקו של כל אחד מהנאשמים בעבירה, וכן במצבם של הנאשמים כפי שהוצג על ידי סנגוריהם. בסופו של היום, בית המשפט גזר על הנאשם הצעיר קנס בסך 10,000 שקלים, ועל הנאשם השני שהתייצב לדיון קנס של 5,000 בלבד. על הנאשמים האחרים נגזר קנס בסך 15,000 שקלים, כל אחד.

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

מהי עבירת השוד? כיצד מבדילים בין שוד לגניבה? איך מתמודדים עם כתב אישום בגין ביצוע שוד? 

מה ההבדל בין עבירת השוד לעבירת הגניבה מבחינה משפטית?

מתי הופכת עבירת הגניבה לעבירת שוד? מהם הקריטריונים המשפטיים לעבירת השוד ... 

גניבת רכב: מה העונש על פריצת רכב?

אדם שלקח רכב מבעליו ללא היתר והעביר את הרכב לאדם או למקום אחר בנסיבות שמראות שלא היתה לו כוונה להשיב את הרכב לבעליו, דינו כדין מי שמבצע גניבת רכב והוא צפוי לעונש מאסר של עד שבע שנים. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. 

רכוש גנוב: מה הדין הפלילי על החזקת רכוש גנוב?

אדם המחזיק ברכוש שיש לגביו חשד סביר כי הוא גנוב, כמו רכב, מחשב נייד, טלפון סלולארי וכדומה, צפוי לעונש של חצי שנת מאסר, אלא אם הוכח כי קיבל את רכוש בדרך חוקית. 

הסגת גבול: מהו הדין הפלילי על הסגת גבול?

הסגת גבול היא עבירה שבה הנאשם נכנס לבית של אחר ושוהה שם שלא כדין, במטרה להפחיד את המחזיק בנכס או לגרום לו לבצע עבירה. העונש הצפוי בגין הסגת גבול הוא מאסר בין שנתיים עד ארבע שנים.  

הצתה: מה העונש על עבירת הצתה?

חוק העונשין מבחין בין עבירת הצתה ברכוש, הצתה ברכוש השייך למדינה המשמש את הציבור, לעבירה של הצתה ברשלנות שלא מתוך כוונה תחילה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.