www.what2do.co.il

מהו עונשו של נאשם שגנב דאודורנטים ובשמים מרשת סופר פארם?

דרגו את המאמר

מהו עונשו של נאשם שגנב דאודורנטים ובשמים מרשת סופר פארם?

הנאשם גנב במספר מקרים שונים בשמים ודאודורנטים מרשת סופרפארם ותקף את העובדות שניסו לעצור אותו. למרות הרשעותיו הקודמות בגין אותם המעשים, הוא המשיך לגנוב מוצרי קוסמטיקה, לתקוף את אנשי האבטחה בסופר פארם ולמכור אותם בתמורה לסמים מסוכנים.

 

הנאשם ביקש לצרף לתיק זה הרשעה קודמת בגין עבירה של החזקת סמים לצריכה עצמית. בית משפט השלום ברחובות נדרש לקבוע את עונשו בעבירות של גניבה, תקיפה, הפרת הוראה חוקית והחזקת נכס החשוד כגנוב.

 

הנאשם גנב דאודורנטים ובשמים ומכר אותם בשוק רחובות

 

במסגרת הרשעתו בהחזקת סמים הנאשם, יליד 1986, היה אמור לשהות בתנאים מגבילים, כולל הרחקה מרשת סופר פארם. חרף הרחקתו הוא נכנס בתחילת שנת 2014 לסניף סופר פארם בקניון רחובות. עצם כניסתו לסניף כבר מהווה עבירה.

 

בהיותו בחנות הוא נטל מהמדף שלושה דאודורנטים והוציא אותם אל מחוץ לחנות, מבלי לשלם. בהמשך הוא מכר את המוצרים בשוק תמורת 30 שקל על מנת לקנות כדור סבו טקסט, המהווה תחליף לסם ההרואין.

 

צו ההרחקה מהרשת ניתן לנאשם בגין אירועים קודמים. כשנה קודם לכן, הנאשם גנב בושם מן הסניף סופר פארם ברחובות. הוא הסיר מהבושם את הזמזם והכניס אותו לכיס המעיל. עובדת המקום הבחינה במעשה ודרשה ממנו להחזיר מיד את הבושם, אך בתגובה הוא דחף את העובדת ועזב בריצה את המקום.

 

הגנב הכה את קצינת הביטחון בראשה

 

שעות ספורות לאחר אירוע זה, הוא נכנס שוב לאותו סניף והכניס לכיס בושם לנשים בשווי 149 שקל והסיר ממנו את הזמזם. ביציאה מן החנות המתינה לו קצינת ביטחון, ולאחר שחלף על פני הקופות מבלי לשלם, היא דרשה ממנו לעצור. הנאשם ניסה להימלט, אך השומרת אחזה במעילו, בתגובה הוא נתן לה מכות בראשה וברח מהמקום.

 

על פי כתב האישום, במהלך אותה שנה הוא גנב בושם גם מחנות סופר פארם בצומת בילו בשווי 756 שקל, הוא החזיק על גופו סם מסוכן מסוג בופר נורפין ונמצאו ברשותו 8 דאודורנטים שנחשדו להיות גנובים.
מגיליון המרשם הפלילי עולה כי הנאשם צבר לחובתו ארבע הרשעות קודמות בגין עבירות שונות ומגוונות. הוא נדון לעונשי מאסר וכיום עומדים נגדו שלושה מאסרים מותנים בני 8 – 6 ו – 4 חודשים.

 

העונשים הקודמים לא הרתיעו את הנאשם

 

לאחר עיון בראיות ובעובדות התרשם בית המשפט כי הנאשם הפך את ביצוע העבירות לדרך חיים וכל העונשים הקודמים לא הרתיעו אותו לשוב ולבצע את אותם המעשים שוב ושוב תוך זמן קצר ממועד הרשעתו.

 

כמו כן, קיבל בית המשפט את הבקשה לצרף את כל התיקים התלויים מכיוון שהאיחוד חוסך בזמן השיפוטי ומונע את עדויותיהם של עדות התביעה.
במסגרת הסדר הטיעון בית המשפט גזר על הנאשם את העונשים הבאים: 16 חודשי מאסר לריצוי בפועל, עונש מאסר מותנה בן 12 חודשים ופסילת רישיון הנהיגה למשך תקופה של 6 חודשים.

 

ת"פ 42970-01-14 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

מהי עבירת השוד? כיצד מבדילים בין שוד לגניבה? איך מתמודדים עם כתב אישום בגין ביצוע שוד? 

מה ההבדל בין עבירת השוד לעבירת הגניבה מבחינה משפטית?

מתי הופכת עבירת הגניבה לעבירת שוד? מהם הקריטריונים המשפטיים לעבירת השוד ... 

גניבת רכב: מה העונש על פריצת רכב?

אדם שלקח רכב מבעליו ללא היתר והעביר את הרכב לאדם או למקום אחר בנסיבות שמראות שלא היתה לו כוונה להשיב את הרכב לבעליו, דינו כדין מי שמבצע גניבת רכב והוא צפוי לעונש מאסר של עד שבע שנים. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. 

רכוש גנוב: מה הדין הפלילי על החזקת רכוש גנוב?

אדם המחזיק ברכוש שיש לגביו חשד סביר כי הוא גנוב, כמו רכב, מחשב נייד, טלפון סלולארי וכדומה, צפוי לעונש של חצי שנת מאסר, אלא אם הוכח כי קיבל את רכוש בדרך חוקית. 

הסגת גבול: מהו הדין הפלילי על הסגת גבול?

הסגת גבול היא עבירה שבה הנאשם נכנס לבית של אחר ושוהה שם שלא כדין, במטרה להפחיד את המחזיק בנכס או לגרום לו לבצע עבירה. העונש הצפוי בגין הסגת גבול הוא מאסר בין שנתיים עד ארבע שנים.  

הצתה: מה העונש על עבירת הצתה?

חוק העונשין מבחין בין עבירת הצתה ברכוש, הצתה ברכוש השייך למדינה המשמש את הציבור, לעבירה של הצתה ברשלנות שלא מתוך כוונה תחילה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.