www.what2do.co.il

הנאשם שגנב מונית גרם לפציעתו הקשה של הנהג

דרגו את המאמר

הנאשם שגנב מונית גרם לפציעתו הקשה של הנהג

הנאשם תכנן לגנוב מונית, והנהג שעמד בצד הדרך הבחין במעשה, ונתלה על משקוף החלון של הרכב על מנת לעצור אותו. אולם הנאשם האיץ במהירות הנסיעה והתנגש ברכב אחר, כאשר הנהג תלוי על החלון. כתוצאה מהאירוע נהג המונית, שהוא נשוי ואב לארבעה ילדים, הפך מגבר חזק ובריא כבן 47, לאדם סיעודי בנכות של 100%.

 

במסגרת הסדר טיעון הנאשם הודה במעשים, והורשע בעבירות של חבלה ופציעה בנסיבות מחמירות, גניבת רכב, הפקרה אחרי פגיעה, חבלה במזיד, נהיגה ללא רישיון וללא ביטוח. בית המשפט המחוזי בבאר שבע נדרש לגזור את עונשו.

 

הנאשם התנגש ברכב אחר כשהנהג תלוי על משקוף החלון

 

על פי עובדות כתב האישום, בחודש ינואר 2014, נהג המונית עצר את הרכב בשולי הדרך, בכדי לשוחח עם חברו. באותה שעה נכנס הנאשם למונית, במטרה לגנוב אותה, והנהג שהבחין במעשה, ניסה לעצור אותו. המתלונן רץ לעבר המונית, תוך שהוא צועק לעבר הנאשם שיעצור. הוא הצליח לפתוח את דלת הנהג ונאחז במשקוף של חלון הדלת. אך אז הנאשם לחץ על דוושת הגז והחל לנסוע במהירות, בעוד שהמתלונן נותר תלוי על המשקוף.

 

הנאשם המשיך בנסיעה ונכנס לצומת במהירות כשהמתלונן עדיין מחזיק בחלון ותלוי בו. ובצומת התנגש ברכב שעמד בנתיב האמצעי. גופו של המתלונן הוטח ברכב ולאחר מכן נפל על הכביש. חרף זאת הנאשם המשיך בנסיעה המהירה, לא עצר את המונית ולא הזעיק עזרה, עד שנעצר על ידי המשטרה.

 

המתלונן הובהל באמבולנס לבית החולים, כשהוא מחוסר הכרה, שם נותח בראשו. הוא הורדם והונשם לתקופה של חודש וחצי, ונוצר חשש לחייו. בהמשך הועבר לבית חולים "לוינשטיין" לצורך שיקום ונאלץ לעבור ניתוח ראש נוסף. כתוצאה מהפגיעה, המתלונן הפך מאדם עצמאי ופעיל, לאדם במצב סיעודי, הוא הוכר כנכה בשיעור 100%, ונזקק להשגחה צמודה, השקעה רבה וטיפול אישי מתמיד מצד בני משפחתו.

 

לנאשם עבר פלילי מכביד בגין עבירות רכוש וסמים

 

מגיליון הרישום הפלילי של הנאשם, עלה כי בעברו שבע הרשעות קודמות, בגין עבירות רכוש, נהיגה בפסילה, החזקת סמים והפרעה לשוטר. הוא ריצה בגינן עונשי מאסר בפועל, ובנוסף עומדים לחובתו שלושה מאסרים מותנים.

 

המאשימה הדגישה את חומרת נסיבות האירוע ואת מצבו הקשה של המתלונן כתוצאה ממעשיו של הנאשם, ועתרה להשית עליו עונש מכביד של מאסר בפועל, לצד פיצוי משמעותי לקורבן. עוד ביקשה לפסול את רישיונו לאחר שישתחרר ממאסר לתקופה ארוכה שבין 10 - 15 שנים.

 

הסנגור לא חלק על חומרת האירוע ונסיבותיו, אולם טען כי הנאשם לא התכוונן לפגוע בנהג, אלא רק לגנוב את המונית. הוא קיבל החלטה חפוזה ואיוולת, כאשר המשיך בנסיעה למרות שהמתלונן נאחז במשקוף החלון. עוד הוסיף הסנגור, כי הנאשם אב לשישה ילדים, כאשר אחת מבנותיו עברה השתלת כבד, ואמו חולה בסרטן. על כן ביקש להתחשב בנסיבותיו האישיות, ובהודאתו באשמה והחרטה שהביע על מעשיו.

 

בית המשפט גזר על הנאשם תשע שנות מאסר בפועל

 

בית המשפט קבע כי מעשיו של הנאשם חמורים מאוד בנסיבותיהם ובתוצאותיהם, והם מעידים על זילות כלפי החוק, וכלפי חיי אדם. על כן גזר עליו תשע שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי לשנה וחצי, פיצוי לנפגע בסך 120,000 שקלים ופסילת רישיון נהיגה לתקופה בת 10 שנים מיום סיום המאסר בפועל.

 

ת"פ 34827-01-14 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

מהי עבירת השוד? כיצד מבדילים בין שוד לגניבה? איך מתמודדים עם כתב אישום בגין ביצוע שוד? 

מה ההבדל בין עבירת השוד לעבירת הגניבה מבחינה משפטית?

מתי הופכת עבירת הגניבה לעבירת שוד? מהם הקריטריונים המשפטיים לעבירת השוד ... 

גניבת רכב: מה העונש על פריצת רכב?

אדם שלקח רכב מבעליו ללא היתר והעביר את הרכב לאדם או למקום אחר בנסיבות שמראות שלא היתה לו כוונה להשיב את הרכב לבעליו, דינו כדין מי שמבצע גניבת רכב והוא צפוי לעונש מאסר של עד שבע שנים. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. 

רכוש גנוב: מה הדין הפלילי על החזקת רכוש גנוב?

אדם המחזיק ברכוש שיש לגביו חשד סביר כי הוא גנוב, כמו רכב, מחשב נייד, טלפון סלולארי וכדומה, צפוי לעונש של חצי שנת מאסר, אלא אם הוכח כי קיבל את רכוש בדרך חוקית. 

הסגת גבול: מהו הדין הפלילי על הסגת גבול?

הסגת גבול היא עבירה שבה הנאשם נכנס לבית של אחר ושוהה שם שלא כדין, במטרה להפחיד את המחזיק בנכס או לגרום לו לבצע עבירה. העונש הצפוי בגין הסגת גבול הוא מאסר בין שנתיים עד ארבע שנים.  

הצתה: מה העונש על עבירת הצתה?

חוק העונשין מבחין בין עבירת הצתה ברכוש, הצתה ברכוש השייך למדינה המשמש את הציבור, לעבירה של הצתה ברשלנות שלא מתוך כוונה תחילה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.