www.what2do.co.il

מהו עונשם של נאשמים שהתפרצו למכולת וניסו לגנוב רכוש ומזומן?

דרגו את המאמר

מהו עונשם של נאשמים שהתפרצו למכולת וניסו לגנוב רכוש ומזומן?

בחודש אוגוסט 2013 שני חברים התפרצו למכולת באשקלון, שברו את מנעול הדלת וניתקו את מערכת האזעקה. השניים ניסו לגנוב 250 שקל במזומן מהקופה הרושמת, קרטוני סיגריות, סכיני גילוח וקופסאות שימורים. אלא שאז, לשמע האזעקה, בעל החנות הגיע למקום, והשניים נמלטו מבלי לקחת דבר.

 

הנאשמים שוחררו ממעצר בתנאים מגבילים, עם זאת הנאשם הראשון הפר את תנאי השחרור. במהלך ההפרה הנאשם התפרץ לרכב חונה וגנב משם סמארטפון. בעל הרכב הבחין בנאשם והוא נמלט. בשל כך נעצר הוא עד תום ההליכים נגדו, ונוספו לכתב האישום שלו עבירות של הפרת הוראה חוקית, התפרצות לרכב וגניבה.

 

בית משפט השלום קריית גת נדרש לגזור את עונשם של שני הנאשמים בגין עבירות התפרצות לעסק, גרם נזק בזדון וניסיון גניבה, ולקבוע האם ירצו מאסר בפועל, בניגוד להמלצת שירות המבחן.

 

לחובת הנאשמים הרשעות קודמות

 

הנאשם הראשון שהינו אב לשני קטינים בני 3 ו-6 ריצה בעבר שמונה חודשי מאסר בגין עבירות סחר בסם מסוכן, החזקת סכין ותקיפת שוטר.

 

הנאשם השני בן 37, נשוי ואב לחמישה קטינים, גם הוא בעל רישום פלילי, והורשע בעבר בגין החזקת רכוש חשוד כגנוב, הסגת גבול ותקיפה, עבירות סחר בסם מסוכן והחזקה בו לצריכה עצמית, אך הוא לא ריצה בגינן מאסר.

 

על פי תסקיר שירות המבחן הנאשמים לקחו אחריות על מעשיהם והביעו חרטה. הנאשם הראשון הצהיר כי הוא מעוניין לערוך שינוי בחייו, אך ציין כי הוא זקוק לסיוע.

 

הנאשם השני סיפר כי משפחתו נקלעה לקשיים כלכליים וכתוצאה מכך הוא איבד את ביתו. עוד הוסיף כי שבועיים לפני מעצרו הוא הפסיק את עבודתו כמנהל עבודה בחברה לעבודות עפר על רקע הרעת תנאי שכרו. הנאשם אף ציין שהתברר לו בדיעבד כי החנות אליה ניסו לפרוץ, שייכת לסבתו שהשכירה אותה למתלונן, והוא תיאר את העבירה כמעשה של שטות מבלי שהפעיל שיקול דעת.

 

יש להסתפק בעבודות שירות ובתקופת המעצר

 

שירות המבחן המליץ שלא לגזור על הנאשמים עונש מאסר, מאחר ושניהם אבות לקטינים ומפרנסים יחידים במשפחותיהם. לגבי הנאשם הראשון שהפר את תנאי השחרור, סבר כי יש להסתפק בתקופת מעצרו המצטבר של שבעה חודשים ומקסימום לגזור עליו עוד שלושה חודשים נוספים.

 

המאשימה ציינה כי מדובר בעבירות רכוש מזדמנות שבוצעו ממניע כספי, כאשר בשני המקרים לא השלימו זממם, למעט גניבת מכשיר הטלפון. המאשימה הבדילה בין העבירות שביצע הנאשם הראשון, אשר ריצה בעבר מאסר בפועל, ואף הפר את התנאים ושב לעבור עבירות רכוש. לבין הנאשם השני, שהביע חרטה.

 

בסופו של דבר גזר בית המשפט על הנאשם הראשון מאסר בפועל לתקופה של 18 חודשים, 12 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים, והתחייבות בסך 10,000 שקל שלא יעבור במשך 3 שנים העבירות בהן הורשע.

 

על הנאשם השני גזר 6 חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות, 12 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים ופיצוי למתלונן בסך 1500 שקל.

 

ת"פ 23691-08-13 

רוצה שעורך דין פלילי יחזור אליך?

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

עבירת שוד במשפט הפלילי, מה העונש?

מהי עבירת השוד? כיצד מבדילים בין שוד לגניבה? איך מתמודדים עם כתב אישום בגין ביצוע שוד? 

מה ההבדל בין עבירת השוד לעבירת הגניבה מבחינה משפטית?

מתי הופכת עבירת הגניבה לעבירת שוד? מהם הקריטריונים המשפטיים לעבירת השוד ... 

גניבת רכב: מה העונש על פריצת רכב?

אדם שלקח רכב מבעליו ללא היתר והעביר את הרכב לאדם או למקום אחר בנסיבות שמראות שלא היתה לו כוונה להשיב את הרכב לבעליו, דינו כדין מי שמבצע גניבת רכב והוא צפוי לעונש מאסר של עד שבע שנים. 

רישום פלילי בעבודה – האם מעסיק רשאי לבקש תעודת יושר?

מעסיק במגזר הפרטי אינו רשאי לדרוש מעובד או מועמד לעבודה להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי. מעסיק שבכל זאת דורש זאת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנתיים.  

מה העונש על השתתפות בהימורים, הגרלות ומשחקים אסורים?

אדם שמשתתף בהימורי ספורט, משחק במכונות מזל או לוקח חלק בכל הגרלה לא חוקית אחרת, עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה וקנס כספי. אדם שמארגן משחקים אסורים מסתכן בעונש של עד שלוש שנות מאסר.  

זיוף כסף: מה העונש על שימוש בשטרות המזויפים?

זיוף כסף הוא עבירה פלילית, כאשר החוק לא מבדיל בין פעולת ייצור וזיוף שטרות לבין שימוש בכסף מזויף. העונש המרבי על זיוף כסף עומד על שבע שנות מאסר. 

קנס בהליך פלילי כעונש על עבירה

בית משפט רשאי להטיל קנס על נאשם בעבירה פלילית כעונש יחיד או לצד עונשים אחרים כמו מאסר או עבודות שירות, זאת בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות שהובילו לביצועה. 

רכוש גנוב: מה הדין הפלילי על החזקת רכוש גנוב?

אדם המחזיק ברכוש שיש לגביו חשד סביר כי הוא גנוב, כמו רכב, מחשב נייד, טלפון סלולארי וכדומה, צפוי לעונש של חצי שנת מאסר, אלא אם הוכח כי קיבל את רכוש בדרך חוקית. 

הסגת גבול: מהו הדין הפלילי על הסגת גבול?

הסגת גבול היא עבירה שבה הנאשם נכנס לבית של אחר ושוהה שם שלא כדין, במטרה להפחיד את המחזיק בנכס או לגרום לו לבצע עבירה. העונש הצפוי בגין הסגת גבול הוא מאסר בין שנתיים עד ארבע שנים.  

הצתה: מה העונש על עבירת הצתה?

חוק העונשין מבחין בין עבירת הצתה ברכוש, הצתה ברכוש השייך למדינה המשמש את הציבור, לעבירה של הצתה ברשלנות שלא מתוך כוונה תחילה.  המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.